جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بیش از یک هزار هکتار از اراضی شبکه سد خداآفرین زیر کشت رفت - خبر

 

 

بیش از یک هزار هکتار از اراضی شبکه سد خداآفرین زیر کشت رفت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی واقع در شبکه آبیاری سد خداآفرین به زیر کشت رفته و تلاش می‌شود با تامین منابع مالی لازم و تکمیل عملیات اجرایی، سطح اراضی در حال بهره برداری این شبکه به ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار برسد.

بیش از یک هزار هکتار از اراضی شبکه سد خداآفرین زیر کشت رفت

عباس جنگی مرنی ادامه داد: پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین در چهار ناحیه عمرانی یک، ۲، سه و چهار عملیاتی شده  که در ناحیه عمرانی یک در دشت فتحعلی مساحت دارای تخصیص به هکتار هزار و ۱۰۰ هکتار می‌باشد.

 وی با بیان اینکه تمامی این سطح توسط دستگاه‌های سنترپیوت به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده است، ادامه داد: ناحیه عمرانی یک در شرق دره‌رود نیز سه هزار و ۹۰۱ هکتار را شامل می‌شود که ۲۱۸ هکتار توسط کلاسیک ثابت، ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار توسط سنترپیوت، ۷۵ هکتار توسط سیستم کم‌فشار و ۹۵۸ هکتار به صورت قطره‌ای آبیاری خواهد شد.

به گفته حنگی مرنی ناحیه عمرانی ۲ و بخشی از خلیللو نیز در سطح هزار و ۲۷ هکتار عملیاتی شده که سه هزار و ۳۴۹ هکتار به صورت کلاسیک ثابت ، ۶ و ۱۰۷ هکتار به صورت سنترپیوت و ۸۱۴ هکتار به صورت قطره‌ای آبیاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل همچنین اظهار کرد: ناحیه عمرانی چهار نیز ۱۰ هزار و ۴۲۹ هکتار را شامل می‌شود که ۹۲ هزار و ۲۲۴ هکتار به صورت کلاسیک ثابت و ۹۰۷ هکتار آن به صورت سنترپیوت و ۲۹۸ هکتار آن به صورت اسپری بوم خواهد بود، ناحیه سه این پروژه نیز توسط اداره کل آب منطقه‌ای اردبیل اجرا می‌شود.