جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بیش از یک میلیون نفر در استان اردبیل مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند - خبر

 

 

بیش از یک میلیون نفر در استان اردبیل مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند

استاندار اردبیل گفت: بیش از یک میلیون نفر در استان اردبیل که ۸۵ درصد جمعیت را شامل می‌شود مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند و اکنون در رتبه چهارم کشوری در بحث غربالگری کرونا هستیم.

بیش از یک میلیون نفر در استان اردبیل مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند

اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از یک میلیون نفر در استان اردبیل که ۸۵ درصد جمعیت را شامل می‌شود مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند و اکنون در رتبه چهارم کشوری در بحث غربالگری کرونا هستیم.

وی افزود: هزار و ۸۰۰ نیروی درمانی در تماس‌های تلفنی با مردم، این غربالگری را انجام داده و موارد مشکوک جهت مراجعه به مراکز درمانی، راهنمایی شده‌اند.

استاندار اردبیل بیان کرد: از تلاش نیروهای درمانی، کارشناسان بهداشت، مامایی، مراقبین سلامت، دندان‌پزشکان و سازمان‌های مردم‌نهاد مشارکت کننده در این طرح قدردانی می‌کنیم.

بهنام‌جو ادامه داد: با اقدامات انجام گرفته در راستای تأمین مواد ضدعفونی کننده در استان اردبیل، این مواد در داروخانه‌ها موجود بوده و در حاشیه شهرها نیز توسط خیرین و سازمان‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: سپاه حضرت عباس(ع) استان نیز با تأمین مواد اولیه و بسته‌بندی این مواد، اقدام به توزیع رایگان آن در میان مردم مناطق محروم کرده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: ضمن قدردانی از مشارکت مردم دربحث پیشگیری از کرونا، خواستار استمرار ماندن مردم در خانه تا ۱۵ فروردین، به‌منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس هستیم و شماره تماس ۱۹۰ نیز برای پاسخگویی به مردم استان موجود است.