سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بیش از هزار نفر در خانه‌های هلال اردبیل آموزش دیدند - خبر

 

 

بیش از هزار نفر در خانه‌های هلال اردبیل آموزش دیدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آموزش هزار و ۳۵ نفر در دوره‌های آموزشی خانه‌های هلال این جمعیت در استان خبر داد.

بیش از هزار نفر در خانه‌های هلال اردبیل آموزش دیدند

رامین معبودی روز شنبه اظهارداشت: این افراد در رده سنی بزرگسالان در ۵۵ دوره آموزشی ۲۰ خانه هلال شرکت کردند.

وی افزود: ۳۱۰ نفر در کوثر، ۲۷۹ نفر در نمین، ۲۵۰ نفر در نیر، ۷۰ نفر در اردبیل، ۴۰ نفر در مشگین‌شهر، ۲۵ نفر در سرعین، ۲۲ نفر در بیله‌سوار، ۲۱ نفر در گرمی و ۱۸ نفر در پارس‌آباد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این دوره‌ها حضور یافتند.

معبودی با بیان اینکه مباحث آمادگی در برابر مخاطرات و کمک‌های اولیه در این دوره‌ها آموزش داده شد ، ادامه داد: سیل، زلزله و خانواده آماده سرفصل‌های اصلی دوره آمادگی در برابر مخاطرات و اصول اصلی کمک‌های اولیه، سوختگی و حریق، مسمومیت‌ها، خونریزی و غرق شدگی و خفگی سرفصل آموزشی دوره کمک‌های اولیه بود.

او گفت: آشنایی با شرایط وقوع سیل و آبگرفتگی، اقدامات لازم حین وقوع سیل، چگونگی کمک به دیگران در سیل، اقدامات صحیح حین زلزله، پناه‌ گیری و خروج امن، آشنایی با کاهش آسیب‌پذیری خانواده در برابر زلزله، آشنایی با اقدام صحیح در مواجهه با آوار، شناسایی نقاط امن محل زندگی و کار، تهیه برنامه مدیریت بحران خانواده، تمرین خروج امن، آشنایی با اطفای حریق و چادرزنی ریز محتوای سرفصل‌های آموزشی دوره آمادگی در برابر مخاطرات بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: روش برخورد با مصدوم، موقعیت مناسب برای مصدوم، کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی _ ریوی، آشنایی با انواع سوختگی و دلایل آن، کمک‌های اولیه در سوختگی های درجه ۱و۲ و ۳، آشنایی با انواع مسمومیت ، کمک‌های اولیه انواع مسمومیت‌ها، خونریزی اندام مختلف بدن، کمک‌های اولیه خونریزی، خطرات ثانویه برخی خونریزی‌ها، کنترل علائم حیاتی، تمرین روش‌های باز کردن راه هوایی و تنفس مصنوعی و فشرده‌سازی قلب ریز محتوای سرفصل‌های آموزشی دوره کمک‌های اولیه بود.