جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

بیش از هزار برنامه در هفته کتاب استان اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

بیش از هزار برنامه در هفته کتاب استان اردبیل اجرا می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در بیست و هشتمین دوره از هفته کتاب ،کتابخوانی و کتابدار این استان بیش از یک هزار برنامه بصورت مجازی اجرا خواهد شد.

بیش از هزار برنامه در هفته کتاب استان اردبیل اجرا می‌شود
پروانه رضاقلیزاده اظهارداشت: نشست با فرمانداران ، دیدار با امامان جمعه، برگزاری نشست کتابخوان و برگزاری نمایشگاه‌های مناسبتی، مسابقات نقاشی، قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی و نشست فرهنگی در بستر فضای مجازی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در این هفته است.
 
وی برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی ،داستان‌نویسی ،قصه‌گویی،نقاشی ،شعر و ادب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در فضای مجازی را از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده ایام هفته کتاب ذکر کرد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره احداث کتابخانه در دستور کار قرار دارد، افزود: برای بهره‌برداری از ساختمان کتابخانه مرکزی نیمه‌کاره خلخال از اعتبارات فرهنگی درنظر گرفته شده از محل فروش کارخانه نئوپان این شهرستان استفاده خواهد شد.
 
وی گفت: کتابخانه بیله‌سوار و کتابخانه روستای انجیرلو از جمله پروژه‌های عمرانی فرهنگی و کتابخانه‌سازی هفته کتاب امسال این استان است.
 
او تشریح کرد: برای عملیات اجرایی و تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی بیله‌سوار اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل هزینه شده و همچنین ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این محل از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هزینه شده است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل افزود: هزینه‌های مربوط به احداث کتابخانه روستای انجیرلوی شهرستان بیله‌سوار در مساحت ۱۱۰ متر زیربنا نیز از سوی بنیاد برکت این استان تامین شده است.
 
وی همچنین به عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در ۲۹ آبان‌ اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند به‌صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی اردبیل درآیند.