سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

بیست و دومین جشنواره تولیدات استانی - خبر

 

 

بیست و دومین جشنواره تولیدات استانی

جشنواره ها در هر موضوعی فواید متعددی دارند. که جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان ها نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیست و دومین جشنواره تولیدات استانی

جشنواره ها  در هر موضوعی فواید متعددی دارند. که جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور است که هنرمندان برنامه ساز استان ها در رشته های مختلف سیما، صدا، خبر، موسیقی، فضای مجازی و پژوهش در آن رقابت می کنند.

این جشنواره در مراکز استان ها به ویژه استان های مرزی، علاوه بر ایجاد شادابی ونشاط، بااجرای فوق برنامه های متنوع در بین مردم به ویژه جوانان، نوجوانان و خردسالان، پویایی مجموعه های فرهنگی و هنری استان ها را فراهم می کند و کشف استعدادهای نخبه و برتر شهرستان ها و احیای هنرهای نهفته آن منطقه را در پی دارد و ظرفیت ها، توانمندی های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن منطقه را به منصه ظهور و بروز رسانه ای می رساند. تشویق هنرمندان صاحب ذوق و ایده، تبادل دیدگاه ها و اندیشه هاو تجارب رسانه ای و فرهنگی و علمی و نیز آشنایی با آخرین تکنیک‌های رسانه ای در دل این جشنواره ها مستتر بوده و تاثیرات خود را در این زمینه خواهد داشت.

به نظر می آید عموم برنامه سازان و هنرمندان با توجه به مسائل اولویت دار کشور، نظام و مردم، مهارت خود را معطوف به اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در بعد موضوعات مهم از جمله اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، اشتغال، سبک زندگی اسلامی ایرانی ، هویت دینی و انقلابی با عنایت به گام دوم انقلاب که مبین دیدگاه ها و منویات رهبر معظم انقلاب است،  نمایند تا هر چه بیشتر شاهد رشد، توسعه و رونق اقتصاد کشورمان در این برهه حساس باشیم که ایادی استکبار جهانی جنگ تمام عیار رسانه ای و اقتصادی برعلیه کشورمان به راه انداخته اند.

سخن آخر اینکه، جشنواره بیست و دوم که با اراده و همت معاون محترم امور استان ها، جناب آقای دکتر دارابی و برنامه ریزی و تلاش مدیران محترم معاونت امور استانها و نیز مسئولان ارشد استان خراسان شمالی و همچنین مدیرکل محترم آن مرکز و همکاران سخت کوش آن اجرا می گردد، فرصتی مغتنم است برای تمام هنرمندان، هنرجویان و برنامه سازان و جوانان بی نام و نشانی که در سرتاسر میهن عزیزمان ایران اسلامی همچون سفیران فرهنگی و راویان صادق، گزارش و پیام شگفتی ها و زیبائی های نهفته در فرهنگ و طبیعت این مرز و بوم را به جهانیان عرضه می دارند.

 

                                                                                        علی ملا احمدی

                                                                            مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل