رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۸

به دنبال کاهش تخلفات بهداشتی در اردبیل هستیم - صفحه اصلی

 

 

به دنبال کاهش تخلفات بهداشتی در اردبیل هستیم

به دنبال کاهش تخلفات بهداشتی در اردبیل هستیم


مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: به دنبال کاهش تخلفات بهداشتی در اردبیل هستیم.

به دنبال کاهش تخلفات بهداشتی در اردبیل هستیم

صادق صالحی عصر امروز در جریان بازدید از طرح‌های نظارتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان از مراکز تولید و عرضه محصولات خام دامی اظهار کرد: ضروری است فرآورده‌های خام دامی به شکل سالم، بهداشتی، با رعایت استاندارد و کیفیت مناسب در شهرهای مختلف استان اردبیل عرضه شده و مردم از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دامپزشکی در حوزه مبارزه با بیماری‌های مختلف دامی و نظارت بر بهداشت عمومی جامعه با دقت نظر بیشتر انجام وظیفه می‌کند، تصریح کرد: ما در طرح جدیدی که با عنوان نصب کدهای رهگیری در بسته‌بندی گوشت مرغ در استان اجرا می‌کنیم، تلاشمان بر توجه کیفی‌تر به تولید محصول و عرضه آن به بازار است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: تمام کشتارگاه‌های طیور استان موظف هستند تا این طرح را اجرایی کنند تا مردم در صورت مشاهده تخلف از طریق کد رهگیری نسبت به ارائه اطلاعات اقدام کرده و ردیابی نیز به شکل درست و صحیح اتفاق بیفتد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: این کد رهگیری شامل درج اطلاعاتی همچون محل کشتار، توزیع و شماره خودروی انتقالی است که در قالب آن افراد به راحتی می‌توانند مسائل مختلف را ردیابی کنند.

وی به کشتار و ذبح بیش از هزاران دام و طیور در کشتارگاه‌های صنعتی و کاملاً استاندارد اشاره کرد و ادامه داد: ما به ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه اهمیت می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا با جلوگیری از هرگونه کشتار غیرمجاز هم در حوزه دام و هم طیور بتوانیم بهترین و سالم‌ترین محصول را روانه بازار مصرف کنیم.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از لیبرگذاری لاشه‌های گوشت قرمز نیز خبر داد و اضافه کرد: در لاشه‌های دام نیز به تفکیک جنسیت نشانه‌گذاری و لیبرگذاری انجام می‌شود تا مردم براساس همین علامت و نشان باکیفیت‌ترین محصول را خریداری کرده و آن را تحویل بازار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: اجازه نمی‌دهیم تا عده‌ای بخواهند از این طریق سوءاستفاده کنند و گوشت حیوان ماده را به جای نر به مردم عرضه کنند که قطعاً با این علامت‌گذاری و نشانه‌گذاری بخشی از این مشکلات نیز برطرف می‌شود.