رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

بهسازی رودخانه بالیقلو متوقف نشده است - خبر

 

 

بهسازی رودخانه بالیقلو متوقف نشده است

معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل گفت: بهسازی مسیر جدیدی از رودخانه بالیقلو در دست اقدام است و به هیچ وجه تکمیل پروژه ساماندهی رودخانه بالیقلو متوقف نشده است.

بهسازی رودخانه بالیقلو متوقف نشده است

رجب شمس عصر امروز در جریان بازدید از مراحل اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری اردبیل اظهار کرد: ما با هدف بها دادن به پروژه‌های نیمه‌تمام و تکمیل آنها و همچنین نیاز شهروندان به اجرای برخی از پروژه‌های فوری و آنی سعی کردیم تا نسبت به بررسی و تعیین خط و مشی برنامه‌های کلی اقدامات لازم را انجام دهیم تا بستر و زمینه انجام سریع پروژه‌ها در فصل کاری فراهم آید.

وی به تعیین خط‌مشی برنامه‌های فوری و اقدامات اساسی در اجرای برنامه‌های فنی و عملیاتی با رویکرد پروژه‌های زیربنایی را یادآور شد و تصریح کرد: در بحث هدایت آب‌های سطحی، ‌احداث تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، احداث و بهسازی معابر اصلی و فرعی و تکمیل ساختمان‌های زیربنایی همچون پارکینگ‌ها، سالن‌ها، ساختمان‌های آتش‌نشانی،‌ شهرک‌های تفریحی، ساختمان‌های فرهنگی و پارک‌ها اقدامات خوبی آغاز شده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل گفت: ما با ایجاد هماهنگی نسبت به مراحل طراحی و برآورد هزینه‌ها اقدام کردیم و در همه این مراحل سعی بر شناسایی پیمانکاران صاحب صلاحیت برای انجام کارهای عمرانی با نظارت‌های دقیق بوده است.

شمس افزود: مدیریت مناطق شهرداری در واگذاری و اجرای پروژه‌ها با نظارت‌های کلی در قالب طرح‌های اجرایی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اقدامات و هدف‌گذاری‌ها به نحوی انجام می‌شود تا زمینه بهره‌مندی از مزایا در تکمیل پروژه‌ها فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به مانند سال گذشته اولویت ما بهسازی معابر سطح شهر با تولید و توزیع آسفالت، اجرای طرح تحولی شورابیل، احداث پل قدس، اجرای جداول، زیرسازی، پازل‌چینی، احداث کانال سنگی و بهسازی رودخانه بالیقلو است.

شمس بیان کرد: به هیچ وجه بهسازی رودخانه بالیقلو مورد غفلت و بی‌توجهی قرار نگرفته و در فازهای جدید سعی می‌شود تا این پروژه تکمیل‌تر شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل همچنین از ضرورت تکمیل پروژه پل روگذر داروپخش و ضرورت فعال شدن این پروژه خبر داد و گفت: ‌در کنار فعال شدن این پروژه استادیوم پنج هزار نفری و تکمیل پروژه‌های مشارکتی نیز در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: امسال احداث دو باب کتابخانه، نوسازی و تجهیز چندین فرهنگسرا، احداث ساختمان کنترل ترافیک، تکمیل استخر شهرداری، توسعه و تکمیل ایستگاه محل موقت و دائمی زباله و احداث ساختمان جدید دانشگاه علمی، کاربردی در اولویت و تکمیل کار قرار گرفته است.