جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار - خبر

 

 

بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

عملیات بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل با 200 میلیارد تومان هزینه تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

استاندار اردبیل گفت: عملیات بهسازی و آسفالت ریزی باند دوم فرودگاه اردبیل با صرف ۲۰۰ میلیارد تومان تا دو ماه آینده به بهره بردار می رسد.

اکبر بهنام جو در بازدید از فرودگاه اردبیل اظهار کرد: پروژه فرودگاه اردبیل یکی از بزرگترین عملیات اجرایی بهسازی فرودگاهی در کشور است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در آینده تزریق می شود.

وی با بیان اینکه این باند ضریب ایمنی فرودگاه اردبیل را افزایش می دهد، افزود: عملیات زیرسازی فرودگاه اردبیل طبق جدول زمان بندی انجام شده و عملیات روسازی به آخرین متد مهندسی و فنی در حال انجام است.

استاندار اردبیل ادامه داد: علیرغم بهسازی این باند هیچ خللی در انجام پروازها به اردبیل صورت نگرفته و در صورت مساعد بودن شرایط جوی شاهد افتتاح این باند در فرودگاه اردبیل خواهیم شد.

بهنام جو با اشاره به اینکه در شرایط نامساعد جوی لغو پروازها یکی از مشکلات فرودگاه اردبیل است افزود: در خصوص تأمین زیرساخت‌های فرودگاه در طول سال‌های اخیر ترمینال دوم نیز راه اندازی شد و با صرف ۴۵ میلیارد تومان دیگر همه نیازمندی‌های فرودگاه در بخش‌های عملیاتی و تجهیزاتی تأمین می شود.