سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهره مندی 94 درصد روستاها از گاز طبیعی - خبر

 

 

بهره مندی 94 درصد روستاها از گاز طبیعی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۱۲۳۶ روستا در سطح استان، از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که ۹۴ درصد روستاهای استان را شامل می شود.

بهره مندی 94 درصد روستاها از گاز طبیعی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مسعود امامی یگانه در جلسه تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و فعلی شرکت گاز استان اظهار کرد: با برخورداری ۱۶۴ روستای دیگر از این نعمت در سال جاری، این آمار به حدود ۹۹ درصد افزایش می یابد.
وی افزود: در سفر ریاست محترم جمهور به استان، پروژه های گازرسانی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان، به بهره برداری می رسد.
امامی یگانه گفت: با توجه به اهمیت ورود گاز طبیعی به استان از دو مسیر متفاوت، خط انتقال دوم نیز احداث می شود.
وی تصریح کرد: احداث خط انتقال جدید به شهرستان پارس آباد، برای مصارفی نظیر شهرک های گلخانه ای، منطقه آزاد تجاری و صنعتی و همچنین احداث خط انتقال پتروشیمی آرتا انرژی، در جهت حمایت از سرمایه گذاران انجام می شود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: ساختمان شرکت گاز در شهرهای جدیدالتاسیس، برای ارائه خدمات به شهروندان، احداث می شود.
امامی یگانه گفت: با توجه به بعد مسافت میان منابع تولید و مصرف و سنگینی سرمایه گذاری در حوزه گازرسانی، دستگاه های ذیربط با همدلی و همکاری های لازم، اقدامات لازم را برای مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر رفت انرژی انجام دهند.
در این جلسه از خدمات هشت ساله مهندس خدایی تقدیر و «سردار اسماعیلی» به عنوان مدیر عامل جدید شرکت گاز استان اردبیل معرفی شد.