رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بهره مندی 75 درصد روستاهای اردبیل از آب آشامیدنی سالم - خبر

 

 

بهره مندی 75 درصد روستاهای اردبیل از آب آشامیدنی سالم

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی اردبیل گفت : 75 درصد روستاهای اين استان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردارند.

بهره مندی 75 درصد روستاهای اردبیل از آب آشامیدنی سالم
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نژاد در دیدار با فرماندار نمین با بیان اینکه 25 درصد باقی مانده روستاها به صورت خودگردان از آب چشمه ها و قناتها استفاده می کنند افزود: نظارت بر کیفیت، بهداشت و مراقبت از سلامت آب مورد مصرف روستاییان به صورت مستمر انجام می گیرد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت : تکمیل پروژه های مجتمع امام حسن (ع) و وحدت از جمله اولویت های مهم در شهرستان نمین است که برای تکمیل افزون بر 60 میلیارد ریال بودجه نیاز است.
 
به نژاد افزود : مطالعات ایجاد مجتمع آب روستایی دولت آباد با ظرفیت آبرسانی به 11 روستا در شهرستان نمین در سالجاری آغاز می شود.
 
فرماندار نمین هم گفت : در بودجه ریزی سالجاری افزون بر 12 میلیارد ریال برای برنامه های آب روستایی شهرستان در نظر گرفته می شود که طبق نظر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هزینه خواهد شد.
 
ناصری افزود: برخی از روستاهای حوزه شهرستان نمین نیز با مشکل کمبود آب مواجهند که با در نظر گرفتن اعتبارات لازم و تهیه برنامه مدون در سالجاری مشکلات آنها رفع خواهد شد.
 
وی گفت : در کنار اقدامات و تدوین بودجه ها، مدیریت بر نوع مصارف مردم نیز در دستور کار قرار می گیرد تا از این طریق از میزان هدر رفت آب در روستاها جلوگیری شود.