سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بهره مندی 70 درصد خانوارهای عشایری استان از خدمات تامین اجتماعی - خبر

 

 

بهره مندی 70 درصد خانوارهای عشایری استان از خدمات تامین اجتماعی

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: 70 درصد خانوارهای عشایری استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

بهره مندی 70 درصد خانوارهای عشایری استان از خدمات تامین اجتماعی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قادر هنرمند، مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با اشاره به اینکه هم اکنون 70 درصد خانوارهای عشایری استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: 60 درصد دام عشایر استان نیز تحت پوشش صندوق بیمه دام می باشند.

وی افزود: بیش از 120 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این استان پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل تصریح کرد: 50میلیارد ریال از این تسهیلات پارسال و 70 میلیارد ریال نیز امسال با سود چهار درصد به عشایر زحمتکش استان پرداخت شد.

هنرمند اظهار کرد: همچنین دولت تدبیر و امید 12 میلیارد ریال به صندوق توسعه کشاورزی و عشایری استان کمک بلاعوض به منظور حمایت از تشکل های تولیدی و اقتصادی اختصاص داده است.

وی ادامه داد: علاوه براین 72 میلیارد ریال اعتبار هم برای اجرای طرح های عمرانی 18 قشلاق احمدلو اختصاص یافته است.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل همچنین به اهم اقدامات اداره کل امور عشایری استان اردبیل در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: 805 دستگاه پنل خورشیدی تهیه و در بین عشایر استان توزیع شده و مجوز احداث چهار باب مدرسه شبانه روزی هم اخذ و درحال احداث است.

هنرمند گفت: سه شهرستان مشگین شهر، خلخال و سرعین به عنوان آزمونه گردشگری و توریسم عشایری در کشور انتخاب شده است و این اداره که پیشتر به صورت مدیریت در استان بود به اداره کل امور عشایری ارتقا یافته است.