جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره مندی ۸۳۰ روستای استان اردبیل از خدمات تلفن همراه - خبر

 

 

بهره مندی ۸۳۰ روستای استان اردبیل از خدمات تلفن همراه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در زمینه پوشش نسل چهارم تلفن همراه در استان تاکنون ۸۳۰ روستا تحت پوشش قرار گرفته‌اند و ۵۳۰ روستا نیز به این تعداد اضافه می‌شود.

بهره مندی ۸۳۰ روستای استان اردبیل از خدمات تلفن همراه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با معرفی ساختار وجودی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اهداف و برنامه‌های این وزارت گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام داده است که نتیجه این اقدامات ارتقای شبکه‌های تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت در تمامی شهرها و روستاها بوده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات در راستای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان افزود: با اقداماتی که در این حوزه انجام شده و پیگیری‌های لازم سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه در سال‌های اخیر در راستای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های شبکه‌های ارتباطی در سطح استان اجرا شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بهره‌برداری از پروژه مجتمع آی. سی. تی استان را تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با بهره‌برداری از این پروژه مدیریت‌های تمامی ادارات وزارت ارتباطات در این مجتمع مستقر می‌شوند.

رزمی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مناطق روستایی و شهری اردبیل از تلفن ثابت برخوردار شده‌اند، اظهار کرد: در زمینه پوشش نسل چهارم تلفن همراه نیز تاکنون ۸۳۰ روستا تحت پوشش قرار گرفته اند و ۵۳۰ روستا نیز به این تعداد اضافه می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از کاهش رومینگ مرزی در نقاط مستعد رومینگ در استان خبر داد و گفت: با تلاش‌ها و اقدامات انجام شده شاهد کاهش ۶۵ درصدی رومینگ مرزی و برقراری ارتباط تلفن همراه برای سایر اپراتور‌ها در مناطقی که تنها یک اپراتور تلفن همراه وجود داشت، در سطح استان هستیم.