جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بهره مندی ۸۲۳ روستا از خدمات زیرساختی دیتا در اردبیل - خبر

 

 

بهره مندی ۸۲۳ روستا از خدمات زیرساختی دیتا در اردبیل

مدیر کل امور روستایی استانداری اردبیل از فعال شدن خدمات زیرساختی دیتا در ۸۲۴ روستا و دهیاری استان خبر داد.

بهره مندی ۸۲۳ روستا از خدمات زیرساختی دیتا در اردبیل

میرعلی رحیمی زاد، مدیر کل امور روستایی استانداری اردبیل در جلسه کمیسیون افزایش ایمنی در راه‌های روستایی استان گفت: با فعالیت دیتا، اقدامات دهیاران به صورت آنلاین قابل مشاهده بوده و همه دهیاران دارای کد از فعالیت‌های هم باخبر می‌شوند.

او ارائه آموزش، خصوص آموزش‌های مورد نیاز برای آگاهسازی دهیاران برای افزایش ایمنی در راه‌های روستایی را از جمله کاربرد‌های دیتا و آنلاین بودن ذکر کرد.

مدیر کل امور روستایی استانداری اردبیل بیان کرد: با اینکه اقدامات مربوط به ایمنی راه‌ها از جمله ماموریت‌های راهداری بوده، دهیاران نیز به عنوان یار کمکی راهداران در راستای کاهش تصادفات در جاده‌های روستایی همکاری می‌کنند.

رحیمی زاد با اشاره به هفته ایمنی از اجرای برنامه‌های مختلف در راستای ارتقای ایمنی، خصوصا در راه‌های روستایی خبر داد.

آموزش حضوری و مجازی دهیاران توسط پلیس راه روستایی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، برگزاری کارگاه‌های آموزش ضوابط و مقررات راهنمایی و رانندگی برای روستائیان توسط پلیس راه روستایی، نصب بنر‌های هشدار‌های ایمنی در میادین اصلی روستا‌ها، آموزش ترافیکی و ایمنی به رانندگان ادوات کشاورزی، تقدیر از دهیاران فعال در حوزه ایمنی و تقدیر از رانندگان قانون مدار ادوات و ماشین آلات کشاورزی از جمله موضوعاتی بود که در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های روستایی مورد بررسی قرار گرفت.