سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بهره مندی ۱۴ هزار قالیباف اردبیلی از تسهیلات بانکی - خبر

 

 

بهره مندی ۱۴ هزار قالیباف اردبیلی از تسهیلات بانکی

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته ۱۴ هزار قالیباف اردبیلی از تسهیلات بانکی بهره‌مند می‌شوند.

بهره مندی ۱۴ هزار قالیباف اردبیلی از تسهیلات بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مالک اژدرحسنی در آئین اختتامیه دوره ارتقای مهارت قالیبافی شهرستان نیر اظهار داشت: با هدف حمایت از قالیبافان سطح استان ارائه تسهیلات بانکی به 14 هزار قالیباف در نظر گرفته شده تا بتوانیم از این طریق از حق فعالان این بخش حمایت کنیم و فرهنگ صنایع دستی استان را بیش از پیش در استان ترویج دهیم.
 
وی افزود: با توجه به این‌که در طی چندین سال گذشته اهمیت به صنایع دستی در کشور کم‌رنگ شده بنابراین نیاز است با برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی و نیز حمایت ویژه از تولیدکنندگان فرش دستباف بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم و شاهد رونق و توسعه مجدد صنایع دستی در کشور باشیم.
 
رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل گفت: نیروی انسانی عنصر اصلی پیشرفت و توسعه جامعه محسوب می‌شود که حمایت و ایجاد فرصت برای این افراد کم‌ترین کاری است که می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم که امیدواریم با انجام این اقدامات بتوانیم در مسیر رشد و توسعه منطقه گامهای موثری برداریم.
 
اژدرحسنی بیان کرد: در استان اردبیل تاکنون 6 دوره مهارت فرش دستباف با هدف  آشنایی بافندگان با مواد اولیه فرش و سلیقه بازار فرش برگزار شده و در این زمینه مرکز فنی و حرفه‌ای استان اردبیل برای آموزش و مهارت‌آموزی بافندگان فرش هماهنگی و همکاری همه‌جانبه‌ای داشته است که اقدامات این مرکز شایسته تقدیر و قدردانی است.