سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بهره مندی عشایر استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم - خبر

 

 

بهره مندی عشایر استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم

مدیرکل امور عمران و زیربنایی سازمان عشایری کشور گفت: عشایر استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.

بهره مندی عشایر استان اردبیل از آب آشامیدنی سالم
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بابا داوردان، مدیرکل امور عمران و زیربنایی سازمان عشایری کشور امروز در بازدید از طرح‌های آبرسانی عشایر در اصلاندوز گفت: در راستای ارائه خدمات به عشایران زحمتکش و تلاشگر برنامه‌های مدونی در دستور کار قرار دارد که از جمله می‌توان به توسعه راه‌ها و نیز آب آشامیدنی آنان اشاره کرد.
 
او با اشاره به این که مرحله نخست آبرسانی به عشایران استان در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ۹ آبادی عشایرنشین استان در دستور کار قرار گرفته و در فاز دوم نیز ۱۸ آبادی را در دستور کار قرار داده‌ایم که اقدامات لازم در این زمینه انجام یافته است.
 
مدیرکل امور عمران و زیربنایی سازمان عشایری کشور گفت: طبق پیش‌بینی‌های به عمل آمده در منطقه اصلاندوز در فاز ۱ و ۲ احمدلو از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند و ۱۸ میلیارد تومان اعتبار نیز در شهرستان جدیدالتاسیس اصلاندوز با اجرای پروژه آب آشامیدنی اجرا می‌شود.
 
داوردان تصریح کرد: عشایر دو استان اردبیل و آذربایجان شرقی می‌توانند از پمپاژ قلی بیگلو ۱ و ۲ دهم مترمکعب آب در ثانیه استفاده کنند که دو تا از قشلاقات بهره‌مند به نام افچی و اژدربیگلو در استان اردبیل قرار دارد که ۳۳۰ لیتر در ثانیه آب به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند.
 
او بیان کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام یافته و جدیت و تلاش ما بر این است که بتوانیم مطالبات به‌حق عشایران استان را برطرف کنیم.