جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره مندی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت - خبر

 

 

بهره مندی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با افتتاح اینترنت پرسرعت در ۵۳۰ روستای این استان تا پایان امسال تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

بهره مندی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت

بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل امروز در نشست با فرماندار خلخال گفت: پروژه هوشمندسازی مدارس روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان نیز از جمله پروژه‌های مهم این اداره کل در راستای ایجاد زیرساخت‌های آموزش از راه دور در مدارس برای استفاده در مواقع بحرانی همچون شیوع بیماری کرونا است.

او افزود: این پروژه با تجهیز مدارس روستایی به شبکه فیبر نوری اجرا و در این راستا ۵۱ مدرسه روستایی و ۱۱۰ مدرسه شهری خلخال نیز هوشمند می‌شود.

رزمی گفت: علاوه بر هوشمندسازی مدارس برای استفاده مناسب از شبکه‌های آموزشی داخلی وزارت آموزش و پرورش تمام مدارس استان از ۳۰ گیگابیت اینترنت رایگان ماهانه در راستای اجرای طرح هوشمندسازی بهره‌مند می‌شوند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: پروژه هوشمندسازی مدارس با توجه ویژه  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۴۱۰ مدرسه روستایی بالای ۲۰ خانوار استان بصورت کامل اجرا شده و با تلاش مجموعه ICT و تعامل و همکاری اداره کل آموزش و پرورش تا پایان خردادماه سال جاری پروژه هوشمندسازی ۱۷۶ مدرسه با اینترنت پرسرعت ADSL  و ۴۴ مدرسه نیز با تکنولوژی نسل چهارم اپراتور ایرانسل به صورت WIFI به اتمام خواهد رسید.