جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بهره مندی بیش از ۶۲ هزار نفر در طرح ناظران سلامت در اردبیل - خبر

 

 

بهره مندی بیش از ۶۲ هزار نفر در طرح ناظران سلامت در اردبیل

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل از بهره مندی ۶۲ هزار و ۳۲ نفر از جمعیت استان اردبیل در طرح ناظران سلامت این جمعیت طی ۲۴ روز گذشته خبر داد.

بهره مندی بیش از ۶۲ هزار نفر در طرح ناظران سلامت در اردبیل

عزت الله ضربی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: هزار و ۵۸۸ نفر/ روز نیروی جوان داوطلب عضو این جمعیت از اول تا ۲۴ آذرماه در طرح ناظران سلامت مشارکت داشته اند که هزار و ۱۹ نفر/ روز از آن‌ها برادر و ۵۶۹ نفر/ روز از آن‌ها خواهر بوده اند.

او با بیان اینکه این افراد در قالب ۷۴۴ تیم/ روز در ۱۰ شعبه شهرستانی فعالیت داشته اند، اظهار کرد: تاکنون در طرح ناظران سلامت ۱۷ هزار و ۴۷ اماکن توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل تحت پوشش قرار گرفته است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون هزار و ۳۲۰ نفر/ ساعت با تیم‌های مراقبتی در این طرح مشارکت داشته اند، ادامه داد: در این مدت ۴۴۵ نفر/ ساعت نیز با تیم‌های حمایتی توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل مشارکت انجام گرفته است.

ضربی با بیان اینکه این طرح با مشارکت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا می‌شود، اضافه کرد: قبل از اجرای طرح ناظران سلامت، نیرو‌های جوان جمعیت هلال احمر استان در طرح‌های نذر سلامت طی ماه محرم و آمران سلامت در ایام پیک دوم و سوم کرونا در خدمت هم استانی‌ها بوده اند که آموزش، توزیع اقلام بهداشتی، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک شالوده اصلی این طرح بوده است.