جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بهره مندی بیش از ۱۷ هزار نفر از آب سالم و بهداشتی در روستا‌های استان اردبیل - خبر

 

 

بهره مندی بیش از ۱۷ هزار نفر از آب سالم و بهداشتی در روستا‌های استان اردبیل

مدیر کل آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: با بهره برداری از هشت پروژه آبرسانی در ۴۵ روستای استان اردبیل ۱۷ هزار و ۴۳۵ نفر از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

بهره مندی بیش از ۱۷ هزار نفر از آب سالم و بهداشتی در روستا‌های استان اردبیل

فرامرز بهنژاد، مدیر کل آب و فاضلاب استان اردبیل میزان اعتبار هزینه شده  در این پروژه ها را ۳۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:با بهره‌بردای از این پروژه ها ۱۷ هزار و ۴۳۵ نفر ار آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

او افزود: یک هزار روستای استان اردبیل تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی قرار دارد و ۷۰۰ روستای کم جمعیت استان به شبکه آبرسانی روستایی دسترسی ندارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون حدود ۹۶ هزار و ۱۵۸ خانوار با ۳۲۲ هزار نفر جمعیت تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی استان اردبیل قرار دارند.

او میزان مصرف آب شبکه آبرسانی روستاهای استان اردبیل را حدود ۲۷ میلیون متر مکعب اعلام و افزود: چهار میلیون متر مکعب از این میزان آب از محل سدهای استان، هفت میلیون متر مکعب از طریق آب سطحی ذخیره شده در تصفیه خانه‌های روستایی و ۱۶ میلیون مترمکعب نیز از طریق برداشت از مخازن زیر زمینی و چاه‌ها تأمین می‌شود.

بهنژاد همچنین گفت: بخشی از آب مورد نیاز جمعیت روستایی متصل به شبکه آبرسانی روستایی استان اردبیل از طریق ۲۷۲ حلقه چاه، ۴۶۰ چشمه و ۲۶ رشته قنات و ۱۲ نقطه برداشت آب سطحی تأمین می‌شود.

او با اشاره به ضرورت احداث تصفیه‌خانه‌های بزرگ در قالب مجتمع‌های بزرگ آبرسانی روستایی در استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر هفت تصفیه خانه روستایی بزرگ در استان با ۲۳۲ روستا و ۶۴ هزار نفر جمعیت بهره برداری می‌شود.