رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بهره برداری از 25 کیلومتر از اتوبان مشگین شهر-اردبیل - خبر

 

 

بهره برداری از 25 کیلومتر از اتوبان مشگین شهر-اردبیل

استاندار اردبیل گفت: مهرماه امسال در سفر رییس جمهور به استان اردبیل ۲۵ کیلومتر از اتوبان مشگین شهر-اردبیل افتتاح می شود.

بهره برداری از 25 کیلومتر از اتوبان مشگین شهر-اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو در بازدید از پروژه راه چهار بانده اردبیل - مشگین شهر افزود: زیرسازی ۸ کیلومتر بزرگراه نیز انجام شده و مراحل روسازی و اتمام پروژه در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه مشگین شهر به قطب گردشگری تبدیل شده است افزود: این شهرستان باید دارای بزرگراه و چهار بانده باشد تا مسافران به راحتی بتوانند از موهبت الهی این منطقه بهره مند شوند.
استاندار اردبیل توسعه و پیشرفت هر منطقه را در گرو توسعه راه مواصلاتی و اصلی دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت های موجود در منطقه استفاده بهینه داشته باشیم باید از نعمت بزرگراه و آزاد راه و راه های چهار بانده برخوردار باشیم.
بهنام جو اظهار کرد: با راه اندازی کارخانه حدید مبتکران (کامیون سازی مشگین شهر) حدود ۵هزار نفر در این کارخانه شاغل می شوند و برای تردد به این کارخانه نیازمند یک راه مناسب بودیم تا سال آینده همه مسیر تعریض و یا چهار بانده می شود.
وی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته تنها ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده است افزود: با پیگیری های مجدانه و افزایش اعتبار عمرانی برای استان ۳۵۰ کلیومتر در سه سال آینده بزرگراه احداث می شود و با توجه به شرایط اقتصادی موجود عتبار عمرانی استان افزایش یافته است.
این مسئول با بیان اینکه تا ۱۴۰۰ آخرین وضعیت ۷۴۰ کلیومتر از راه های دارای اولویت استان مورد ارزیابی قرار می گیرد گفت: طبق جدول زمان بندی باید به میزان مسافت بزرگراه ها در این مدت افزوده شود و در سفر رییس جمهور به استان اعتبار لازم ملی پیش بینی شده و جز اولویت ها قرار می گیرد.
استاندار اردبیل در ادامه از کارخانه حدید مبتکران بازدید کرد و آخرین وضعیت فاز اول این کارخانه را جهت افتتاح در سفر رییس جمهوری به استان مورد ارزیابی قرار داد.