سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از ۱۰ نیروگاه خورشیدی در اردبیل/ ۱۴ پروژه برق رسانی افتتاح می‌شود - خبر

 

 

بهره برداری از ۱۰ نیروگاه خورشیدی در اردبیل/ ۱۴ پروژه برق رسانی افتتاح می‌شود

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۰ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت مجموع ۷۷ کیلووات در استان به بهره برداری می‌رسد.

بهره برداری از ۱۰ نیروگاه خورشیدی در اردبیل/ ۱۴ پروژه برق رسانی افتتاح می‌شود

حسین قدیمی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در چهل و دومین دهه مبارک فجر و در قالب طرح خرید تضمینی مشترکان و طرح تامین برق دستگاه‌های اجرایی استان از انرژی‌های تجدید پذیر، ۱۰ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت مجموع ۷۷ کیلووات و با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

او افزود: در طرح تامین برق از انرژی‌های تجدید پذیر امسال، شرکت گاز استان با ظرفیت ۱۰ کیلووات، اداره کل امور عشایر با ظرفیت ۷ کیلووات، تصفیه خانه شرکت شهرک‌های صنعتی با ظرفیت ۲۰ کیلووات و اداره کل آموزش و پرورش با ظرفیت ۲۰ کیلووات همکاری داشته اند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در راستای مشارکت مردم در تولید برق نیز ۴ طرح تولید برق از انرژی تجدید پذیرهر یک به ظرفیت ۵ کیلووات بهره برداری می‌شود.

قدیمی مجموع پروژه‌های قابل افتتاح شرکت توزیع در سطح استان را ۱۴ پروژه، با اعتبار ۷۱۳ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل پروژه‌های سرمایه گذاری توزیع از قبیل توسعه و احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های روستایی و شهری، تجهیز و راه اندازی پست‌های توزیع هوایی، توسعه شبکه‌های ۲۰ کیلوولت و استفاده از تجهیزات با فن آوری‌های جدید در مناطق مختلف شهری و روستایی می‌باشد.

او افزود: کاهش تلفات و تبدیل سیم مسی به کابل خود نگهدار، نصب کنتور‌های هوشمند آب و برق، افتتاح برق رسانی به ۹ روستای بی برق و احداث خط دومداره گلخانه پارس آباد از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح این شرکت در ایام دهه فجر امسال می‌باشد.