جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از پروژه های بنیاد مسکن همزمان با هفته دولت در اردبیل - خبر

 

 

بهره برداری از پروژه های بنیاد مسکن همزمان با هفته دولت در اردبیل

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی شده تا پایان هفته دولت پروژه‌های حوزه بنیاد مسکن که در بخش‌های مختلف بوده با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری برسد.

بهره برداری از پروژه های بنیاد مسکن همزمان با هفته دولت در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد سبحانی اظهار داشت: پیش‌بینی شده تا پایان هفته دولت پروژه‌های حوزه بنیاد مسکن که در بخش‌های مختلف بوده با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال به بهره‌برداری برسد که براساس برنامه‌ زمانبندی شاهد این مهم در استان خواهیم بود.
 
وی از صرف اعتباری بالغ بر 124 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستاهای استان خبر داد و افزود: با هزینه‌کرد این اعتبارات طرح هادی در 31 روستای استان اردبیل در 9 شهرستان اجرایی و عملیاتی شده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها در هفته دولت شاهد خدمات‌رسانی شایسته‌تر به ساکنان این مناطق خواهیم بود.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی کم‌دوام در سطح استان را از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: با توجه به زلزله رخ‌داده در کرمانشاه و نیز زمین‌لرزه‌هایی که در منطقه رخ می‌دهد ضروری است تا در راستای جلوگیری از خسارات و تلفات ناشی از زمین‌لرزه‌های احتمالی نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی به ویژه در روستاها اقدام کنیم که بنیاد مسکن در این حوزه گام‌های اساسی برداشته است.
 
سبحانی گفت: خوشبختانه در زمینه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی مردم نیز استقبال خوبی داشته‌اند که این امر سبب شده تا 53 هزار واحد مسکونی کم‌دوام مقاوم‌سازی شوند که از این تعداد 350 واحد با تسهیلات 70 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و در زمینه ارائه تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحدهای باقیمانده نیز از آمادگی لازم برخورداریم.
 
وی صدور سند مالکیت برای واحدهای روستایی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: با همکاری و مشارکت دستگاه‌های مربوطه در طی یک سال یک هزار و 370 جلد سند مالکیت روستایی و بیش از 650 سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان صادر شده است.