رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بهره برداری از پروژه‌های ICT در استان اردبیل - خبر

 

 

بهره برداری از پروژه‌های ICT در استان اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در حال حاضر پروژه‌های متعددی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در حوزه ICT استان آماده بهره‌برداری است.

بهره برداری از پروژه‌های ICT در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل امروز در نشست با فعالان رسانه‌های فضای مجازی استان اردبیل گفت: دولت برای ایجاد شبکه ارتباطی مطمئن و قابل استفاده در مواقع بحرانی برنامه‌هایی را در حال اجرا داشته و بر همین اساس پروژه ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور آغاز شده و تا کنون چهار فاز از آن به بهره‌برداری رسیده است.
 
وی افزود: شبکه ملی اطلاعات دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا است که عمده وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی اعم از تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت در لایه زیرساخت است و این وزارت متولی و مسئول ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی این شبکه است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: این وزارت در زمینه لایه خدمات نیز اقداماتی را بر عهده دارد، اما در حوزه لایه تولید محتوا، بخش عمده وظایف و مسئولیت‌ها بر عهده سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.
 
رزمی با اشاره به افتتاح پروژه‌های ارتباطی به ارزش بالغ بر ۳۷۰ میلیارد تومان در دو سال گذشته در استان افزود: با وجود مشکلات اقتصادی موجود، توسعه ارتباطی استان همچنان ادامه دارد و در حال حاضر پروژه‌های متعددی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در حوزه ICT استان آماده بهره‌برداری است.