جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

بهره‌مندی 550 نفر از مددجویان کمیته امداد اردبیل از آموزش های فنی و مهارتی - خبر

 

 

بهره‌مندی 550 نفر از مددجویان کمیته امداد اردبیل از آموزش های فنی و مهارتی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در چهار ماهه نخست امسال 550 نفر از مددجویان این نهاد از آموزش‌ها فنی و مهارتی بهره‌مند شده‌‌اند.

بهره‌مندی 550 نفر از مددجویان کمیته امداد اردبیل از آموزش های فنی و مهارتی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور سیفی گفت: ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی در راستای ورود مددجویان واجد شرایط به بازار کار از اولویت‌های مهم این نهاد به شمار می‌رود که در این زمینه در چهار ماهه نخست امسال 550 نفر از مددجویان این نهاد از آموزش‌ها در این حوزه در کارگاه‌های فنی و تخصصی بهره‌مند شده‌‌اند.
 
وی از ارائه گواهی مهارت به مددجویان حاضر در این کارگاه‌ها خبر داد و افزود:  مهارت‌آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی از جمله این دوره‌ها بوده که متناسب با علایق و استعدادهای مددجویان برای آنها در بخش‌های مختلف اعم از گلدوزی، خیاطی، رایانه، دامپروری، کشاورزی، پیرایشگری و آرایشگری، قالیبافی و فرشبافی کارگاه برگزار شده و آموزش‌های در هر رشته ارائه شده است.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: پس از گذراندن دوره‌های مهارتی و فنی توسط مددجویان حمایت‌های لازم برای آغاز طرح‌های اشتغال برای مددجویان انجام می‌شود و در کنار این کارگاه‌ها آموزش‌های بازاریابی و فروش تولیدات نیز به آنها ارائه می‌شود تا بتوانند با تولید محصولات کیفی در راستای فروش و بازایابی آنها نیز اقدام کنند.
 
سیفی ایجاد اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار را از مهمترین برنامه‌ها برشمرد و گفت: در حال حاضر 470 نفر از زنان سرپرست خانوار و زنان تحت حمایت این نهاد در این دوره‌ها براساس استعدادسنجی شرکت کرده و از آموزش‌های لازم برخوردار شده‌اند تا زمینه برای ورود آنها به بازار کار و فعالیت اقتصادی فراهم شود.
 
وی با بیان اینکه با برگزاری دوره‌های کارآفرینی تلاش می‌کنیم تا علاوه بر خود فرد مددجو زمینه برای ایجاد فرصت شغلی برای افراد دیگر نیز توسط مددجویان با اجرای طرح اشتغال فراهم شود، تصریح کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی پایدارسازی و توسعه تلاش می‌کنیم تا زمینه برای کارآفرینی مددجویان فراهم شود که امسال 200 نفر از مددجویان در این کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند.