سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بهره‌مندی روستاییان خلخال از نعمت گاز به 70 درصد می‌رسد - خبر

 

 

بهره‌مندی روستاییان خلخال از نعمت گاز به 70 درصد می‌رسد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با طرح‌های گازرسانی که در جنوب استان اردبیل در حال اجراست، رقم بهره‌مندی روستاییان از نعمت گاز به 70 درصد می‌رسد.

بهره‌مندی روستاییان خلخال از نعمت گاز به 70 درصد می‌رسد

 جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در بازدید از طرح‌های توسعه گازرسانی در شهر خلخال اظهار کرد: نرخ برخورداری 23 درصدی خانوارهای روستایی خلخال از گاز در سال 90 با لحاظ پروژه‌های در دست اجرا به بیش از 70 درصد می‌رسد.

وی با اشاره به تأمین اعتبارات لازم برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت افزایش میزان برخورداری خانوارهای روستایی تصریح کرد: اعتبارات مناسبی برای این منظور در سه سال گذشته تأمین شده و موجب تسریع در روند گازرسانی به روستاها فراهم شده و اخذ اعتباراتی که اخیراً از طریق وزیر نفت تخصیص یافت،گاز‌ رسانی به 10 روستای کردنشین در بخش مرکزی خلخال و محور برندق در بخش خورش‌رستم عملیاتی می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در سه سال گذشته نزدیک به 80 میلیارد تومان هزینه شده که شاهد افزایش سطح برخورداری به 49 درصد فراهم آمده است.

جعفری‌بنه خلخال در ادامه سخنان خود افزود: افزایش این میزان برخورداری در شرایطی که کشورمان به دلیل تحریم با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های جهادگونه مسئولان این توفیق خدمت‌رسانی فراهم شد.

وی بیان کرد: این افزایش برخورداری در حالی اتفاق افتاده که برای 18 درصد از خانوارهای روستایی طرح گاز‌رسانی در حال اجراست که با به بار نشستن این طرح‌ها نرخ برخورداری به 67 درصد می‌رسد که از میانگین استانی که 62 درصد است، بالاتر است.

جعفری‌بنه خلخال اضافه کرد: مراحلی نیز از روند اخذ مجوزها و اعتبارات لازم برای گاز‌رسانی به روستای برندق و روستاهای جوار بخش خورش‌رستم طی شده که در صدد حل این مشکل هستیم تا به عهدی که با نجیب‌ترین، با شعور‌ترین و متدین‌ترین مردم روستایی که خود نیز یک روستازاده هستم، عمل کنیم که با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها، 75 درصد از خانوارهای روستایی شهرستان دارای نعمت گاز می‌شوند.

نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در زمان شروع نمایندگی مردم برای خدمت و پیگیری مطالبات به حق آنها، در بحث برخورداری از گاز لوله‌کشی در روستاها در رتبه آخر استان بودیم که با عنایت خداوند متعال و در سایه نظام اسلامی و تلاش مسئولان این حد پیشرفت در تاریخ خلخال بی‌سابقه بوده و هر چند غرض‌ورزانی به دنبال سیاه‌نمایی و یا کم رنگ کردن خدمات نظام و خادمان آنها هستند اما باید در نظر داشت چاره خروج از وضع موجود و تلاش در ارتقای شهرستان، استان و کشور در همگرایی و استفاده از فرصت‌های خدمت است و مردم نیز شاهد و ناظر عملکردها، رفتارها و گفتارها هستند.