جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بهره‌مندی بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی در اردبیل - خبر

 

 

بهره‌مندی بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی در اردبیل

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی در استان اردبیل بهره‌مند شده اند.

بهره‌مندی بیش از ۱۳۰ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی در اردبیل

سردار اسماعیلی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: شمار خانوار‌های روستا‌های بهره‌مند از گاز طبیعی در استان اردبیل به ۱۳۰ هزار و ۳۷ مورد و درصد بهره مندی خانوار روستایی این استان به ۹۴ درصد رسید.

او در خصوص گازرسانی به روستا‌های استان اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۲ تعداد ۴۰۰ روستای استان اردبیل و قریب به ۶۰ درصد خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند بودند که در حال حاضر استان اردبیل با بهره مندی یک هزار و ۳۱۵ روستا و ۹۴ درصدی خانوار روستایی در آستانه سبز شدن می‌باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل تعداد روستا‌های بهره‌مند از گاز طبیعی در استان اردبیل بعد از سال ۱۳۹۲ تا هم اکنون را به ۹۱۵ روستا عنوان کرد و گفت: طی سال‌های اخیر چهره استان به کارگاه گازرسانی تبدیل شده است و در حوزه گازرسانی به روستا‌ها امسال نیز با تلاش و با جدیت گازرسانی به بقیه روستا‌ها ادامه می‌یابد.

اسماعیلی گازرسانی به روستا‌های کشور را از برنامه‌های اولویت دار دولت برشمرد و افزود: رفع مسائل و مشکلات اقشار محروم جامعه، روستائیان و توجه به مناطق کم برخودار از بارزترین راهبرد‌های دولت بوده و این مهم همچنان در دستور کار است؛ به نحوی که در استان اردبیل طی امسال پروژه‌های گازرسانی به ۱۱۰ روستای استان با همت و جدیت در دست اجراء می‌باشد که امید است در هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره برداری برسند.