سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهره‌برداری از 350 زمین چمن مصنوعی در مدارس کشور - خبر

 

 

بهره‌برداری از 350 زمین چمن مصنوعی در مدارس کشور

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال جاری 350 زمین چمن مصنوعی در کشور از طریق اعتبارات دولتی و حمایت بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

بهره‌برداری از 350 زمین چمن مصنوعی در مدارس کشور

مهرزاد حمیدی اظهار داشت: استان اردبیل به عنوان اولین استان در کشور مراسم توزیع تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس را اجرا می‌کند تا مهر بانشاطی را در آغاز سال تحصیلی شاهد باشیم.

وی افزود: امروز شادی و نشاط و سلامتی در گرو اقبال فرزندان به تربیت‌بدنی محقق می‌شود؛ برخی از محققان تربیت بدنی را ترجمه می‌کنند به تربیت بدن، که این ترجمه بسیار ناشیانه‌ای است. تربیت از راه شرکت جویی در فعالیت‌ها و تکاپوهای حرکتی است. ما تربیت را از راه حرکت و بازی دنبال می‌کنیم. امروزه جوامعی که تربیت بدنی و فعالیت‌های تربیتی را از راه شرکت جویی در بازی‌ها فراموش کرده‌اند، تربیت عمیقی را در بخش‌های مختلف شاهد نمی‌شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: امروز مقوله‌ای در نظام تعلیم وتربیت کشور که بالاترین اقبال و تمایل را ترویج دهد؛ انس بچه‌ها به مدرسه بوده و اگر ترویج ورزش به خوبی انجام پذیرد شور و اشتیاق بیشتر شده و قدم فرزندان برای رفتن به مدرسه بلندتر می‌شود.

حمیدی ادامه داد: کار تیمی، احترام به پیشکسوتان، احترام به قوانین و مقررات، رعایت نوبت و حقوق دیگران، رفاقت در عین رقابت را فقط در میدان بازی و مخصوصا در مقطع ابتدایی باید آموزش دهیم.

وی یادآور شد: غفلت از این موضوع نظام‌های مترقی تعلیم و تربیتی دنیا را دچار مشکلاتی کرده و این موضوع هر روز فعالیت‌های تربیت بدنی با مشکلاتی مواجه کرده است و بچه‌ها قبل از آنکه کتاب‌های حجیمی داشته باشند مهارت‌های زندگی را از طریق بازی یاد می گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شهید رجایی بر این موضوع تأکید داشتند که آن طوری که شما بچه‌ها را در کلاس تربیت بدنی تربیت می‌کنید؛ ما در کلاس‌های دیگر نمی‌توانیم؛ افزود: ما باد تلاش کنیم فعالیت‌های تربیت بدنی را بیش از گذشته ترویج دهیم هر چند در این 5 سال اخیر نیز قدم‌هایی خوبی برداشته شده است.