رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بهره‌برداری از ۳۰۰ طرح عمرانی در استان اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

بهره‌برداری از ۳۰۰ طرح عمرانی در استان اردبیل آغاز شد

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل از آغاز بهره‌برداری از ۳۰۰ طرح عمرانی این استان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر خبر داد.

بهره‌برداری از ۳۰۰ طرح عمرانی در استان اردبیل آغاز شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرزاد قلندری، معاون امور عمرانی استانداری اردبیل مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها را ۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: علاوه بر این، به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی ۱۲ پروژه بزرگ استانی با ۲۰ هزار میلیارد ریال نیز آغاز شد.
 
او ریل‌گذاری ۱۰۰ کیلومتر از پروژه راه‌آهن اردبیل با هشت هزار میلیارد ریال، احداث بزرگراه گرمی به بیله‌سوار با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و و احداث شبکه آبیاری مدرن پایاب سد گیوی با ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال را از جمله پروژه‌های استان اردبیل ذکر کرد که عملیات اجرایی آنها به مناسبت دهه فجر آغاز شده است.
 
معاون امور عمرانی استانداری اردبیل همچنین، بهره‎برداری از این میزان پروژه و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ، یک ماه پس از سفر اخیر رییس‌جمهوری به استان اردبیل را کاری ارزشمند و کم‌سابقه عنوان کرد.
 
او افزود: در جریان سفر یک ماه قبل رییس‌جمهوری به استان اردبیل نیز پروژه‌های بزرگی با مجموع اعتبار ۲۲ هزار میلیارد ریال افتتاح شده و عملیات اجرایی ده‌ها پروژه زیربنایی به ارزش ۵۰ هزار میلیارد ریال در استان آغاز شد.
 
قلندری توسعه گازرسانی به روستاهای استان را از جمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در ۶ سال گذشته تعداد روستاهای متصل به شبکه گازرسانی کشور در استان اردبیل با صرف بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و با ۲۲۰ درصد رشد، از ۴۰۰ روستا به یک هزار و ۲۹۱ روستا افزایش یافته است.
 
او میزان کنونی خانوارهای روستایی بهره‌مند از گاز در استان اردبیل را ۹۴ درصد اعلام و بیان کرد: با تکمیل عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۶۰ روستای در دست اقدام، تا آخر دوره خدمت دولت کنونی، میزان بهره‌مندی خانوارهای بهره‌مند از گاز در استان اردبیل به ۹۸ درصد می‌رسد.