سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بهره‌برداری از ۱۵۰ واحد صنعتی اردبیل طی سال‌جاری - خبر

 

 

بهره‌برداری از ۱۵۰ واحد صنعتی اردبیل طی سال‌جاری

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: طی برنامه‌ریزی انجام شده برای سال‌جاری، ۱۵۰ واحد از واحدهای صنعتی در حال احداث استان اردبیل به ‌بهره‌برداری می‌رسند.

بهره‌برداری از ۱۵۰ واحد صنعتی اردبیل طی سال‌جاری
رامین صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده برای سال‌جاری، ۱۵۰ واحد از واحدهای صنعتی در حال احداث استان اردبیل به ‌بهره‌برداری می‌رسند.
 
وی افزود: این واحدها شامل واحدهای تولید ام.دی.اف، کریستال، کاغذ و پتروشیمی هستند که بهره‌برداری از آن‌ها در موضوع اشتغال استان اردبیل مؤثر خواهد بود.
 
رئیس سازمان صمت استان اردبیل ادامه داد: استان اردبیل از نظر جذب تسهیلات یارانه‌دار تبصره ۱۸ در رتبه دوم کشور بوده و در تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی استان مشکلی وجود ندارد.
 
صادقی بیان کرد: با وجود نوسانات قیمت ارز، اما با اقدامات وزارت صمت و همکاری بانک مرکزی، ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی استان اردبیل برای تأمین مواد اولیه، از محل صادرات فراهم می‌گردد.
 
وی با اشاره به مجموعه تولیدی سبلان پارچه اردبیل تصریح کرد: با توجه به اقدام قوه قضاییه در حل مشکل واحد نساجی سبلان پارچه و بازگرداندن آن به صاحب اصلی، تلاش می‌کنیم تا ظرفیت اشتغال در این واحد را از ۱۵ درصد فعلی به ظرفیت کامل آن یعنی ۶ هزار نفر برسانیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، صادقی درباره ظرفیت معدنی استان اردبیل بیان کرد: هم‌اکنون ۳ معدن مس و مولیبدن استان اردبیل در آستانه رسیدن به مرحله پروانه بهره‌برداری هستند.