حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

بهره‌برداری از ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه ارتباطات و فناوری در اردبیل - خبر

 

 

بهره‌برداری از ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه ارتباطات و فناوری در اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: پروژه‌هایی به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان آماده افتتاح است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه ارتباطات و فناوری در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز رزمی گفت: هم اکنون شهر مشگین‌شهر تحت پوشش نسل چهارم و باقی شهرهای این شهرستان نیز تحت پوشش نسل سوم تلفن  همراه قرار دارند و از 169 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان، 152 روستا دارای ارتباط تلفن همراه هستند.
 
وی افزود: در سال گذشته از میان 273 روستای شهرستان، در 140 روستا امکان استفاده از اینترنت پرسرعت روستایی مهیا شده است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال 62 روستا نیز به این تعداد افزوده شود تا تمامی روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان از اینترنت پرسرعت روستایی بهره‌مند شوند.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در مورد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات بیان کرد:‌ با توجه به اینکه امکان استخدام بخش دولتی وجود ندارد، باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در ایجاد اشتغال استفاده کرد که موانع زیادی پیش روی سرمایه‌گذاران وجود دارد که برای رفع مشکل اشتغال و ایجاد شغل برای جوانان باید مرتفع شود.
 
رزمی تصریح کرد: در شهرستان مشگین‌شهر نشست توسعه اشتغال و کسب و کار در حوزه ICT به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شده است و این اداره کل به دنبال برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند در این شهرستان به منظور شناسایی ظرفیت‌های بومی منطقه در حوزه فاوا و شناساندن آنان به سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌های کشوری است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سال گذشته به ارزش 189 میلیارد تومان در استان گفت: پروژه‌هایی به ارزش 100 میلیارد تومان نیز آماده افتتاح است که در سال 97 به بهره‌برداری خواهند رسید.