جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بهره‌برداری از مگاپروژه‌های استان تحقق اقتصادمقاومتی را به دنبال دارد - خبر

 

 

بهره‌برداری از مگاپروژه‌های استان تحقق اقتصادمقاومتی را به دنبال دارد

استاندار اردبیل بهره برداری از طرح های عظیم اقتصادی و عمرانی استان را دخیل در تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح استان اردبیل دانست.

بهره‌برداری از مگاپروژه‌های استان تحقق اقتصادمقاومتی را به دنبال دارد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مجید خدابخش با بیان اینکه در حال حاضر 4 مگا پروژه منطقه آزاد تجاری اردبیل، منطقه ویژه اقتصادی نمین، پایاب سد خداآفرین و اکتشاف معدن از 4 زون اردبیل به مراحل موفقیت آمیزی رسیده است اظهار داشت : با بهره برداری از این پروژه ها گام بزرگی در توسعه اقتصادی و اشتغال استان اردبیل به وجود می آید.

استاندار اردبیل بیان کرد: یکی دیگر از اولویت های مسئولان استان فعال سازی پروژه های راکد و نیمه فعال بوده که در این زمینه با راه اندازی پل معلق مشگین شهر گام بزرگی در توسعه اقتصادی منطقه و افزایش آمار گردشگران داخلی و خارجی به وجود آمده است..خدابخش با اشاره به آغاز عملیات سد خداآفرین نیز گفت: این طرح بزرگ‌ترین طرح استان اردبیل بوده که می‌تواند تحول عظیمی در اقتصاد استان اردبیل به ویژه دشت مغان ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات هزینه شده در پایان سد خداآفرین برابر 9 سال هزینه سال‌های گذشته است٬ اظهار کرد: سال گذشته 350 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته و امسال نیز 350 میلیارد توامن اختصاص می‌یابدو این طرح می‌تواند رونق اقتصادی دشت مغان را دچار تحول اساسی کند.

استاندار اردبیل از راه‌اندازی صنایع تبدیلی و کشت و صنعت‌های کوچک در دشت مغان خبر داد و بیان کرد: این امر می‌تواند سبب اشتغال‌زدایی و پویایی در منطقه شود و قرار است 3 هزار میلیارد تومان در دشت مغان هزینه شود که این امر برابر 20 سال اعتبارات عمرانی استانداری اردبیل است. خدابخش همچنین گفت: به برکت راه‌اندازی طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه 17 مرکز آبدرمانی و رستوران در مشگین‌شهر ایجاد می‌شود که این امر می تواند تحول عظیمی در اقتصاد استان اردبیل به ویژه شهرستان مشگین‌شهر فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه در مشگین‌شهر سیر گردشگران داخلی و خارجی در منطقه روند صعودی داشته است٬ افزود: یکی از عوامل مهم پیشرفت پل معلق خاورمیانه تبلیغات رسانه‌ای و انعکاس خبرهای این مجموعه گردشگری توسط خبرنگاران بوده که هم‌اکنون به یک مجموعه گردشگری تاثیرگذار در اقتصاد استان و کشور تبدیل شده است.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به راه‌اندازی پل معلق خاورمیانه در مشگین‌شهر زیرساخت‌های جاده ای این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است به طوری که هم‌اکنون 4 بانده کردن جاده مشگین‌شهر روند صعودی به خود گرفته و 6 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته و درصدد هستیم جاده مشگین‌شهر - اهر را نیز ساماندهی کنیم.خدابخش از برنامه‌ریزی برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: نیاز است در این زمینه زیرساخت‌های اساسی تامین شود تا بتوانیم گام بزرگی در توسعه و گردشگری استان اردبیل داشته باشیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه یکی از راهکارهای افزایش گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفتن ورزش در اختیار توریسم است٬ اظهار کرد: نیاز است از ظرفیت‌های ورزش استان برای افزایش توریسم استفاده کنیم چرا که این آمار می‌تواند درآمد زیادی برای استان اردبیل داشته باشد.خدابخش با اشاره به اینکه برای تجهیز ورزشگاه رضازاده اردبیل یک میلیارد تومان اختصاص یافته است٬ بیان کرد: هم‌اکنون این ورزشگاه به صورت اساسی استاندارد شده و آماده میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: مسابقات آسیایی والیبال به میزبانی ورزشگاه رضازاده در اردبیل برگزار می‌شود و این امر می‌تواند گام بزرگی در رونق اقتصادی و توریسم ورزشی باشد و باید هر ماه یک مسابقه ملی و هر سال 4 مسابقه بین‌المللی در ورزشگاه رضازاده برگزار شود..استاندار اردبیل با اشاره به مسابقات اسب‌سواری و زیبایی اسب و نیز مسابقات کاراته گفت: در این مسابقات گردشگران داخلی و خارجی از نقاط مختلف کشور حضور داشتند که این امر گام بزرگی در توسعه اقتصادی منطقه به دنبال داشت.