جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بهبود 41 بیمار کرونایی در شهرستان گرمی - خبر

 

 

بهبود 41 بیمار کرونایی در شهرستان گرمی

رئیس بیمارستان ولایت گرمی از بهبود 41 بیمار کرونایی در شهرستان گرمی خبر داد.

بهبود 41 بیمار کرونایی در شهرستان گرمی

دکتر زینب ایزدی گفت: با این حال از اوایل اسفند شناسایی بیمارها در شهر آغاز شد و بخش مجزایی در بیمارستان ولایت به این امر اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه شایع‌ترین علائم بیماری کرونا در شهرستان گرمی اکثرا تب، ضعف و بی‌حالی بوده است، افزود: در این بیمارستان سی تی اسکن با کیفیت بالا وجود دارد و در ابتدا با سی تی اسکن متوجه نمای غیرنرمال در بیماران شدیم که با این عمل، مشکوک به این ویروس در بیماران شدیم.
ایزدی با بیان اینکه 40 تخت در بیمارستان ولایت گرمی به بخش کرونا اختصاص یافته است، گفت: همچنین 44 پرستار در دو بخش کرونا و اورژانس که مرتبط با همدیگر هستند فعالیت می‌کنند و متاسفانه تعدادی از این همکاران پرستار نیز درگیر بیماری کرونا شده‌اند، ولی خوشبختانه در مسیر بهبودی قرار دارند.
رئیس بیمارستان ولایت گرمی خاطرنشان کرد: از هشتم اسفند سال گذشته تا به امروز 68 مورد بستری کرونایی داشتیم که از این تعداد 41 بیمار بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و متاسفانه 4 نفر نیز که دارای سن بالا و بیماری زمینه‌ای بودند فوت کرده‌اند.
این متخصص داخلی گفت: ماندگاری بیماران در بخش کرونای بیمارستان ولایت یک هفته الی 10 روز است و بعد از این مدت که مراحل بحرانی بیماری سپری می‌شود، بیماران برای ادامه روند درمانی خود به نقاهتگاه 50 تخته شهر گرمی منتقل می‌شوند.