جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بهار همیاری در ماه همدلی/ تداوم رزمایش کمک مؤمنانه در استان اردبیل - خبر

 

 

بهار همیاری در ماه همدلی/ تداوم رزمایش کمک مؤمنانه در استان اردبیل

مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه به مدت پنج روز در استان اردبیل در حال انجام است.

بهار همیاری در ماه همدلی/ تداوم رزمایش کمک مؤمنانه در استان اردبیل
ماه مبارک رمضان بهانه ای‌است برای حس همنوع دوستی و همدلی مؤمنانه‌ای که سبب می‌شود بهار همیاری در ماه همدلی به حقیقت بپیوندد. به‌خصوص که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود قبل از شروع ماه بندگی، به کمک‌های مؤمنانه‌ای اشاره کردند که آحاد ملت ایران در این سفره شریک و متنعم باشند.
 
رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه نیز در همین راستا، از بدو شروع ماه مبارک رمضان با محوریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرتاسر کشور عملیاتی شد. عمل خداپسندانه‌ای که بیشتر جامعه کم درآمد و محروم جامعه را پوشش می‌دهد.
 
در استان اردبیل نیز مرحله اول این رزمایش انجام شده و ۱۵ هزار بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندانی که از قبل شناسایی شده بودند، توزیع شد.
 
علی پیرجاهد، مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس استان اردبیل، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اردبیل اظهار کرد: به همت خیرین و روزه‌داران مؤمنی که در این راه، یاری‌رسان ما بودند، دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در استان اردبیل در حال انجام است و در مجموع ۱۲ هزار بسته معیشتی طی ۵ روز بین نیازمندان و جامعه هدف توزیع خواهد شد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه به شب‌های پرفیض قدر و مزین به نام امام علی(ع) نزدیک می‌شویم، برای تداوم این طرح و اجرای مراحل بعدی رزمایش، کمک‌های بی‌دریغ مردم و خیرین را می‌طلبیم تا بنوانیم خانواده‌های نیازمند بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.
 
همچنین حسن دهقانی‌نیا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان کرد: در دومین مرحله از این رزمایش، بیش از ۳ هزار بسته معیشتی در سطح شهرستان اردبیل توزیع خواهد شد.
 
وی گفت: ارزش ریالی هر بسته معیشتی ۳ ملیون ریال است و در مجموع مبلغی بالغ بر ۹ میلیارد ریال جمع‌آوری شده که تمامی این‌ها توسط خیرین و روزه‌داران مؤمن استان هزینه شده است.