سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بنیاد مسکن پنج هزار واحد مسکن محرومان در استان اردبیل احداث می‌کند - خبر

 

 

بنیاد مسکن پنج هزار واحد مسکن محرومان در استان اردبیل احداث می‌کند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اعلام کرد: امسال در قالب یک طرح ملی، پنج هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات بانکی کم‌بهره و بلاعوض برای محرومان این استان احداث می‌شود.

بنیاد مسکن پنج هزار واحد مسکن محرومان در استان اردبیل احداث می‌کند
فرهاد سبحانی سهمیه ساخت مسکن محرومان استان اردبیل در سال گذشته را سه هزار و ۱۰۰ واحد اعلام کرد و گفت: امسال سهمیه این استان به علت اجرای موفق طرح در سال گذشته با افزایش ۶۲ درصدی به پنج هزار واحد رسیده است.
 
وی بیان کرد: برای ساخت این مسکن محرومان علاوه بر پرداخت تسهیلات کم‌بهره ۵۰۰ میلیون ریالی، ۲۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض نیز به سه دهک یک، ۲ و سه به شرط احداث بنا حداکثر با ۶۰ متر مربع زیربنا پرداخت می‌شود.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل همچنین افزود: علاوه بر این، اگر متقاضیان ساخت مسکن محرومان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی باشند، بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض نیز از این نهادها دریافت می‌کنند.
 
وی با اشاره به تکمیل پرونده ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از متقاضیان احداث مسکن محرومان در استان و معرفی آنها بانک عامل گفت: هزینه پروانه، نقشه و نظارت بر ساخت این واحدها رایگان و از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تامین شده است.
 
سبحانی اضافه کرد: تاکنون برای پرداخت وام با ۶۵۰ نفر از متقاضیان عقد قرارداد شده، ۶۰۰ نفر از متقاضیان نیز اقدام به ساخت واحد مسکونی خود کرده‌اند، ۶۰۰ نفر از متقاضی نیز در مرحله فونداسیون قرار داشته و ۱۵۰ متقاضی نیز در مرحله نصب درب و پنجره واحد مسکونی خود قرار دارند.