سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بنیاد علوی ۷۰ میلیارد تومان در گرمی مغان سرمایه‌گذاری می‌کند - خبر

 

 

بنیاد علوی ۷۰ میلیارد تومان در گرمی مغان سرمایه‌گذاری می‌کند

بنیاد علوی برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در شهرستان گرمی مغان ۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و هزینه می‌کند.

بنیاد علوی ۷۰ میلیارد تومان در گرمی مغان سرمایه‌گذاری می‌کند
محسن منصوری روز یکشنبه در جلسه‌ای با استاندار و نماینده مردم گرمی مغان در مجلس گفت: بنیاد علوی ۴۰ میلیارد تومان اعتبار و ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه سرمایه‌ای جهت مشارکت در اجرای پروژه‌های ضروری و محرومیت‌زدایی در این شهرستان محروم را متعهد شده است.
 
وی با اشاره به اختصاص اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی در سال‌جاری به شهرستان گرمی از سوی این بنیاد ، افزود: این رقم در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان بود.
 
به گفته وی، لازم است در اجرای پروژه‌های مشارکتی تفکیک کار بین بخش دولتی و بنیاد علوی انجام شده تا روند امور تسریع و تمام اعتبارات اخصاص یافته جذب شود.
 
وی با بیان اینکه تحقق الگوی جامع توسعه در مناطق محروم کشور در دستور کار بنیاد علوی قرار دارد و شهرستان گرمی به عنوان یکی از ۲۰ شهرستان محروم کشور انتخاب شده است ، اضافه کرد: ماموریت اصلی این بنیاد توانمندسازی شهرستان های محروم در زمینه‌های فرهنگی، تربیتی ، آموزشی، سلامت و زیرساخت‌های عمرانی است.
 
اکبر بهنامجو ، استاندار اردبیل هم با اشاره به موقعیت شهرستان گرمی به عنوان دومین ورودی از مرز بیله‌سوار، توانمند کردن و اجرای پروژه‌های ضروری در این شهرستان را گامی مهم در رفع محرومیت این منطقه ذکر کرد.
 
وی بر سرعت در اجرای پروژه‌ها توسط دستگاه‌های اجرای تاکید کرد و افزود: دستگاه‌ها در پروژه‌های مشارکتی با بنیاد علوی تسریع و با جلب همکاری بنیاد علوی در اجرا، زمان تکمیل را به حداقل برسانند.