رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

بسیاری از مددجویان کمیته امداد اردبیل با دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به خودکفایی رسیدند‌ - خبر

 

 

بسیاری از مددجویان کمیته امداد اردبیل با دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به خودکفایی رسیدند‌

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: بسیاری از مددجویان کمیته امداد اردبیل با دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به خودکفایی رسیدند‌.

بسیاری از مددجویان کمیته امداد اردبیل با دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به خودکفایی رسیدند‌
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین دشتی اظهار داشت: یکی از گام‌های موثر کمیته امداد استان اردبیل برای ایجاد اشتغال پایدار برای خانوار تحت حمایت، راه‌اندازی مجمع خیرین کارآفرین است که راه‌اندازی این مجمع منجر خواهد شد تا در بخش‌های مختلف ایجاد اشتغال موفق عمل کرده و نیز به توسعه اقتصادی منطقه نیز کمک کنیم.
 
وی با بیان اینکه از نیکوکاران و کارآفرینان استان اردبیل خواستاریم تا با پیوستن به این مجمع راهگشای ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت و دیگر افراد جویای کار باشند، افزود: موسسات و تشکل‌های مردم نهاد نیز می‌توانند با عضویت در مجمع خیرین کارآفرین گامی موثر برای فراهم کردن زمینه‌های اشتغال مددجویان و کارجویان بردارند.
 
دشتی بیان کرد: تلاش داریم تا پایان سال‌ دو هزار فرصت شغلی را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کنیم و مهم‌ترین دغدغه کمیته امداد استان اردبیل در سال‌ 97 نیز حفظ طرح‌های خودکفایی است که به تازگی ایجاد شده‌اند چرا که با توجه به شرایط اقتصادی، نیازمند رسیدگی بیش از پیش هستند.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: حدود 800 خانوار خودکفا شده تا پایان سال از چرخه حمایتی این نهاد خارج خواهند شد که فرایند توانمندسازی خانوار تحت حمایت به این صورت است که طرح‌های اشتغال‌زایی سه تا پنج سال تحت نظارت کمیته امداد استان اردبیل قرار می‌گیرند و هنگامی که اطمینان حاصل شود که طرح موفق عمل کرده و خانوار قادر است با تکیه بر توانایی‌های خود نیازهای اساسی زندگی را تامین کند.