جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بستری 429 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل/ لزوم پرهیز از شرکت در تجمعات - خبر

 

 

بستری 429 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل/ لزوم پرهیز از شرکت در تجمعات

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و متاسفانه از 429 بیمار بستری در مراکز درمانی استان، ۴ نفر از بیماران فوت کردند.

بستری 429 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل/ لزوم پرهیز از شرکت در تجمعات

شهرام حبیب زاده اظهار کرد: در مدت ۲۴ ساعت اخیر ۵۰ بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

وی افزود: از ۴۲۹ نفر کل بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، ۵۸ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و متاسفانه در همین مدت ۴ نفر از بیماران فوت کردند.

وی تصریح کرد: دربیمارستان سبلان تامین اجتماعی استان ۷۰ بیمار کرونایی بستری هستند و ۱۰ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

حبیب زاده با اشاره به ادامه وضعیت قرمز و بحرانی در شهر‌های اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد از این شهر‌ها به‌عنوان کانون‌های اپیدمی کرونا در استان یاد کرد و گفت: متاسفانه آمار ابتلاء به کرونا روز به روز در استان رو به افزایش است و با توجه به خستگی و فرسایش نیرو‌های درمانی و وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها اگر اقدام جدی وفراگیر با مشارکت تک تک اهالی استان انجام نگیرد شاهد شکل‌گیری شرایط بدی خواهیم بود.

وی از اهالی استان خواست چنانچه کار ضروری ندارند به هیچ عنوان از خانه خارج نشده در هیچگونه مراسم، تجمع و ازدحامی شرکت نکنند و ضمن استفاده مستمر از ماسک و مواد ضدعفونی کننده فاصله یک ونیم متری با دیگران را رعایت کنند.