سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بستری ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی اردبیل - خبر

 

 

بستری ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

بستری ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۱ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
 
او در خصوص آمار تفکیکی موارد بستری ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در هر شهرستان افزود: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر از اردبیل، ۴ نفر پارس‌آباد، ۹ نفر مشگین‌شهر و ۳ نفر از خلخال گزارش شده است.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
 
دکتر حبیب زاده بیان کرد: متأسفانه ۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا فوت شده و همچنان درخواست ما از عموم مردم این است که همچون روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا، این ویروس خطرناک را جدی بگیرند و از ماسک و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند و همچنین مراقب سالمندان و کودکان باشند.
 
او افزود: افرادی‌که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌باشند، قبل از تشدید بیماری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه نمایند و از مراجعه مستقیم به بیمارستان‌ها جدا خودداری کنند تا هم ورودی بیمارستان‌ها خلوت باشد و هم اینکه از شیوع بیماری جلوگیری شود.