سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بستری ۲۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۱ بیمار کرونایی - خبر

 

 

بستری ۲۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۱ بیمار کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

بستری ۲۲ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ فوت ۱ بیمار کرونایی
شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است.
 
او افزود: طی این مدت ۱۸ بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان مرخص و ۱ بیمار کرونایی طی این مدت در مراکز درمانی استان فوت کرده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: از ۲۲ بیمار جدید، ۱۶ بیمار در اردبیل، ۵ بیمار در پارس آباد و ۱ بیمار در خلخال بستری شده اند.
 
حبیب زاده افزود: در حال حاضر ۱۶۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۴۴ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان می‌باشند.
 
او گفت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهر‌های اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت زرد و شهر‌های بیله سوار، سرعین، نمین، نیر، گرمی، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه شهروندان خرید عید را مدیریت کنند تا شاهد افزایش ابتلا به بیماری کرونا و شروع پیک چهارم نباشیم، افزود: کاهش شیوع بیماری کرونا در استان نسبی است و مردم همچنان باید دقت بیشتری نسبت به کاهش رفت و آمد‌ها و تردد‌های بی مورد داشته باشند.
 
حبیب زاده با بیان این مطلب که خطر کرونای جهش یافته جدی است، تاکید کرد: کاهش دورهمی‌ها موجب جلوگیری از شیوع بیماری کرونا شد و خانواده‌ها باید مراقب تجمع‌ها و دورهمی‌های شبانه باشند، زیرا این محافل موجب آلودگی همه افراد خانواده به بیماری کرونا می‌شود.
 
او اظهار داشت: همچنان از شهروندان درخواست می‌شود تا در رعایت ضوابط بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی همت بیشتری داشته باشند تا زمینه شیوع این بیماری در سطح جامعه کاهش یابد.