جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

بزرگ‌ترین موزه تعزیه شمال‌غرب کشور در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

بزرگ‌ترین موزه تعزیه شمال‌غرب کشور در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت:‌ براساس برنامه‌‌ریزی‌‌های انجام شده بزرگ‌ترین موزه تعزیه شمالغرب کشور امسال در حسینیه مجتهد اردبیلی به بهره ‌برداری می‌رسد.

بزرگ‌ترین موزه تعزیه شمال‌غرب کشور در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد
نادر فلاحی در بازدید از عملیات مرمت حسینیه مجتهد اردبیلی اظهار داشت: حسینیه مجتهد اردبیلی که یکی از بناهای متعلق به دوره قاجار بوده و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده به موزه تعزیه تبدیل می‌شود.
 
وی از انجام اقدامات مرمتی در این بنا خبر داد و گفت: در حال حاضر کارهای مرمتی زیر نظر اداه کل میراث‌فرهنگی استان در حسینیه مجتهد اردبیلی در حال انجام است که پس از اتمام شاهد راه‌اندازی موزه تعزیه استان در این بنا خواهیم بود.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از بهره‌‌برداری از این موزه پس از تکمیل مرمت آن تا پایان امسال خبر داد و افزود: هدفگذاری شده تا این موزه به عنوان بزرگ‌ترین موزه شمالغرب کشور به بهره‌برداری برسد.
 
فلاحی با بیان اینکه حسینیه مجتهد اردبیلی یکی از بنا‌های شاخص تاریخی واقع در شهر اردبیل است که از آن به‌عنوان قدیمی‌ترین حسینیه شمال‌غرب کشور یاد می‌شود، بیان کرد: این بنا از جمله اعجاز معماری استان اردبیل و شمال غرب کشور محسوب می‌شود.