رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور در استان اردبیل قرار دارد - خبر

 

 

بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور در استان اردبیل قرار دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور به مساحت ۲۶۰۰ هکتار در استان اردبیل واقع شده است و این استان با تولید سالانه ۴/۵ میلیون تن انواع محصولات از قطب‌های مهم کشاورزی محسوب می‌شود.

بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور در استان اردبیل قرار دارد

ارژنگ عزیزی در کارگروه مشترک همکاری‌های استانی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اظهار کرد: بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور به مساحت ۲۶۰۰ هکتار در استان اردبیل واقع شده و این استان با تولید سالانه ۴/۵ میلیون تن انواع محصولات از قطب‌های مهم کشاورزی محسوب می‌شود.

وی افزود: بزرگ‌ترین مجتمع زنجیره تولید و کشتارگاه مدرن مرغ مطابق با استانداردهای اروپا توسط بخش خصوصی در استان اردبیل فعالیت می‌کند.

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه مطالعات بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای کشور در شمال استان اردبیل به اتمام رسیده است بیان کرد: این مجتمع‌ در دو قطعه ۱۵۰۰ هکتاری و ۱۰۰۰ هکتاری در منطقه مرزی پارس آباد قرار دارد.

وی ادامه داد: فاز عملیاتی ۴۰۰ هکتار از این گلخانه‌ها آغاز شده و آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک در رابطه با کشت محصولات گلخانه‌ای مطابق ذائقه و نیاز بازار روسیه وجود دارد.

عزیزی اذعان کرد: قابلیت فرودگاه شهرستان مرزی پارس آباد برای ترانزیت بار هوایی حائز اهمیت است و سال آینده از ظرفیت این فرودگاه برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده می‌شود.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل از جاذبه‌های منحصر به فرد تاریخی، طبیعی و گردشگری برخوردار است تصریح کرد: این استان بواسطه وجود چشمه‌های جوشان آب‌گرم و سرد به سرزمین چشمه‌های بهشتی معروف است و مناظر طبیعی بی‌نظیر چشم‌انداز گردشگری این استان را دوچندان کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس وی با اشاره به تعاملات خوب با کشورهای همسایه در طول چند سال گذشته گفت: بین بخش خصوصی و دولتی استان اردبیل با برخی از استان‌های فدراسیون روسیه تعامل مناسب وجود داشته که تقویت و بهبود این مناسبت و رفع برخی موانع سر راه بخش خصوصی قابل توجه است.