جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بزرگراه اردبیل-مشگین‌شهر سال آینده بهره‌برداری می‌شود - خبر

 

 

بزرگراه اردبیل-مشگین‌شهر سال آینده بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال هشت کیلومتر از بزرگراه اردبیل-مشگین‌شهر آسفالت‌ریزی شده و پیش‌بینی می‌شود سال آینده این پروژه به بهره‌برداری نهایی برسد.

بزرگراه اردبیل-مشگین‌شهر سال آینده بهره‌برداری می‌شود

محبوب حیدری افزود: در سال‌های گذشته ۳۰ میلیارد ریال برای احداث این بزرگراه اختصاص یافته و امسال هم ۴۷۷ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته است.

وی اضافه‌کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرای این پروژه را عهده‌دار شده و عملیات اجرایی را به سرعت پیش می‌برد.

حیدری با اشاره به پروژه‌های راه‌سازی در استان گفت: ۲.۶ کیلومتر از جاده  اردبیل – نمین - آستارا و احداث تونل دوم حیران با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال به بزرگراه تبدیل می‌شود.

وی بیان کرد: اعتبار این پروژه ۱۷ میلیارد ریال است که در صورت تخصیص سال آینده بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث کمربند نیر و جاده چهار بانده نیر به سراب خبر داد و گفت: تا آخر آبان ماه با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی این پروژه شروع خواهد شد.

حیدری درباره  مسیر سه‌راهی صحرا - گرمی و بیله‌سوار گفت: اعتبار مصوب این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال بوده ولی با پیگیری مسوولان استانی، ۴۱۷ میلیارد ریال برای این پروژه اختصاص داده شده است.

او به تکمیل فازهای نخست این پروژه از سمت سه‌راهی صحرا به رضی و همچنین عملیاتی شدن هفت کیلومتر لایه دوم آسفالت رضی به امیرکندی اشاره کرد و گفت: پنج کیلومتر ورودی گرمی نیز در مرحله آسفالت‌ریزی لایه اول قرار دارد.