جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بزرگترین پل طولی جهان در خلخال - خبر

 

 

بزرگترین پل طولی جهان در خلخال

بزرگترین پل طولی جهان با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در خلخال در حال احداث است.

بزرگترین پل طولی جهان در خلخال

مدیر کارگاه پل معلق خلخال اظهار کرد: عرض پل یک و نیم متر است و با 26 سیم بکسل به هم وصل شده و از لحاظ شرایط امنیتی از استانداردهای بسیار بالا برخوردار است.
علی نیک‌صفت خاطرنشان کرد: ما لحظه به لحظه با مشاور پل در ارتباط هستیم تا پل از 100 درصد استانداردهای جهانی برخوردار باشد که اجرای آن می‌تواند الگوئی  برای احداث سایر پل‌ها باشد.
وی بیان کرد: تاکنون مشکل چندانی در مسیر اجرای این پروژه به غیر از راه دسترسی نداشتیم و اگر مسئولان همت کنند و راه دسترسی ما را از کمرخونی یا همان راه سلامت تدارک ببینند، شرایط مناسبی برای احداث این پل فراهم می‌آیند.
مدیر کارگاه پل معلق خلخال افزود: از زیرساخت‌های مورد نیاز برق پروژه تامین شده و مسئولان قول داده‌اند آب و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز را نیز تامین کنند.
نیک‌صفت مسیر اجرای این پروژه را پرجاذبه برای حضور گردشگران اعلام کرد و گفت: احداث راه دسترسی به این مجموعه از محور سلامت سبب خواهد شد تا اراضی کشاورزی تخریب نشده و گردشگران و مسافران در کمترین زمان به این منطقه گردشگری دسترسی یابند.
وی تامین اعتبار مورد نیاز برای احداث این راه دسترسی را حیاتی اعلام و تصریح کرد: سرمایه‌گذار برای این پروژه 20 میلیارد تومان هزینه کرده و قرار است تا 42 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شود.
مدیر کارگاه پل معلق خلخال ادامه داد: فاز اصلی این پروژه شامل پل معلق سال آینده آماده افتتاح خواهد بود و سایر بخش‌ها از جمله شهربازی، دوچرخه هوایی و پروژه‌های خدماتی و رفاهی در سال‌های آینده تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد.