جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر کشور در خلخال بهره‌برداری شد - خبر

 

 

بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر کشور در خلخال بهره‌برداری شد

بزرگترین پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین‌شهری جمعیت هلال احمر کشور عصر پنجشنبه در آیینی در جاده خلخال - اسالم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر کشور در خلخال بهره‌برداری شد
دبیرکل جمعیت هلال  احمر در آیین افتتاح این پروژه بزرگ امدادی منطقه جنوب استان اردبیل گفت: ۴۸۱ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین‌شهری هلال احمر در مناطق مختلف ایران اسلامی به مسافران و در راه ماندگان خدمات می‌دهند.
 
محمدحسن قوسیان مقدم اظهارداشت: با توجه به واقع شدن پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین‌شهری گردنه الماس در منطقه‌ای سخت و برف و کولاک‌گیر و نقش آن در امدادرسانی به مسافران ۲ راه خلخال - اسالم و پونل در استان گیلان احداث این پایگاه در سطح بزرگتر از پایگاه‌های موجود جمعیت هلال احمر و همچنین تجهیز آن به تجهیزات مدرن امداد و نجات بین‌راهی برای کمک به مسافران و در راه‌ماندگان و اسکان مسافران گرفتار در برف و سرمای این ۲ جاده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اعضا و داوطلبان هلال‌احمر را با آموزش و سازماندهی در خانه‌های هلال روستایی مستقر می‌کنیم، خاطرنشان کرد: جهت استفاده روستاییان سراسر کشور از خدمات بشردوستانه و آموزشی هلال‌ احمر این هدف را عملیاتی خواهیم کرد.
 
وی از افتتاح ۴۰۰ پروژه احداث خانه هلال روستایی در مناطق مختلف کشور همزمان با افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای گردنه الماس خلخال خبرداد و گفت: با توجه به اهمیت و نقش خانه‌های هلال روستایی در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حوداث قهری در همان ابتدای وقوع حادثه انتظار از مسوولان استان اردبیل کمک به ساخت این خانه‌ها در روستاها است.
 
او با بیان اینکه ۴۰۰ شعبه هلال ‌احمر در استان‌ها فعالیت دارند، تشریح کرد: به دلیل مسافت زیاد روستاها با شهرها، شعب هلال ‌احمر نیز با روستاها فاصله ‌دارند و به همین دلیل قصد داریم خدمات هلال ‌احمر را به روستاها نیز انتقال دهیم.
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری‌ها و اهمیت نقش‌آفرینی آنها در ارائه سریع‌تر خدمات به مردم هنگام بروز حوادث گفت: ستون خیمه کمک‌رسانی‌ها، دست دهیاری‌هاست و تاکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.