جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بزرگترین واحد مرغ مادرگوشتی خاورمیانه در اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

بزرگترین واحد مرغ مادرگوشتی خاورمیانه در اردبیل احداث می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بزرگترین واحد مرغ مادر گوشتی سه طبقه برای نخستین بار در خاورمیانه در استان اردبیل احداث می‌شود.

بزرگترین واحد مرغ مادرگوشتی خاورمیانه در اردبیل احداث می‌شود

ارژنگ عزیزی در بازدید از بزرگترین طرح احداث واحد مرغ مادر کشور توسط شرکت آرتا جوجه با همراهی مدیر بانک سپه استان افزود: این طرح یکی دیگر از زنجیره‌های تولید شرکت آرتا جوجه برای تولید گوشت مرغ در استان است.

وی تشریح کرد: این واحد برای اولین بار در ایران و خاورمیانه در سه طبقه و با حدود ۲۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با ظرفیت ۹۱ هزار قطعه در حال ساخت می‌باشد

وی بیان کرد: این طرح از مصادیق بالفعل طرح‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در استان بوده و با بهره‌برداری از آن علاوه بر تامین امنیت غذایی، بدلیل ساختار طبقاتی طرح ، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصدی کاهش مصرف انرژی، ۲۰ درصدی کاهش هزینه‌های تولید، ۴۰ درصدی افزایش تولید در واحد سطح  و کاهش و کنترل بیماری‌ها خواهیم بود.

عزیزی گفت: شرکت آرتا جوجه یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان جوجه یکروزه در کشور بوده و ظرفیت بسیار مناسبی را برای صادرات جوجه یکروز به کشورهای نظیر ارمنستان، ترکمنستان و کشورهای حوزه قفقار و CIS دارد.

 در این بازدید بانک سپه آمادگی خود را برای پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت جهت تکمیل طرح‌های در دست اجرای این شرکت اعلام کرد.