سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

بزرگترین برکت اقدام دولت ایران این است که آمریکا و اروپا را از توهم بیرون می آورد - خبر

 

 

بزرگترین برکت اقدام دولت ایران این است که آمریکا و اروپا را از توهم بیرون می آورد

امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: تصمیم دولت ایران مبنی بر کاهش سطح تعهدات خود در توافق هسته ای هرچند دیر صورت گرفت ولی اقدامی کاملا بجا و شایسته و بلکه لازم و ضروری بود و بزرگترین برکت آن این است که آمریکا و اروپا را از توهم بیرون می آورد.

بزرگترین برکت اقدام دولت ایران این است که آمریکا و اروپا را از توهم بیرون می آورد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی اظهار داشت: آنها به توهم افتاده بودند که ایران بخاطر اوضاع اقتصادی، توان هیچ عکس العملی را ندارد و لذا روز به روز در فشار بر ایران جری تر می شدند اما این حرکت حماسی قطعا جواب خواهد داد چون امنیت خاورمیانه، امنیت انرژی و بلکه امنیت جهانی برای آنها بسیار مهم است ؛ به همین جهت سیاست مداران اروپایی اعلام کردند هیچ چیزی بدتر از خروج ایران از توافق هسته ای نیست.
 
وی افزود: دولت ها و ملت های دنیا، همه می دانند که علت اقدام ایران، یکه تازی دولت آمریکا و تعلل اروپاست. قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، همیشه فصل الخطاب بین دولت هاست و از طرفی این دولت آمریکاست که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و برجام امضاء شده در شورای امنیت سازمان ملل را زیرپا گذاشته است نه ایران. آیت الله عاملی گفت: از حالا در آمریکا و در مقالات مختلف سیاستمداران اروپا هجمه بزرگی بر علیه اطرافیان جنگ طلب ترامپ مخصوصا بولتون و پمپئو شروع شده است و خود ترامپ آن قدر تحت فشار قرار گرفته که اخیرا اعلام کرد " ما از ایران فقط یک چیز می خواهیم و آن اینکه ایران تسلیحات اتمی نداشته باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: اینکه ترامپ می گوید آرزوی من این است که ایرانی ها به من زنگ بزنند ولی جان کری نمی گذارد، این نشان احتیاج فوق العاده او به مهار ایران است. اما علت عدم تماس ایران، جان کری نیست بلکه فرهنگ و مدنیت و شخصیت ایرانی ها اینگونه است که هر قدرتی آنها را تحقیر کند و به کرامت آنها تعرض نماید و با انها از سر قلدری و تفرعن و فزونخواهی برخورد کند آنها یک جواب دارند که از حسین بن علی (ع) یاد گرفته اند و آن «هیهات منا الذله» است امام جمعه اردبیل در خاتمه با تاکید بر حفظ وحدت برای گذر از فتنه های دشمنان , ضرورت مدیریت اقتصادی و تنظیم بازار و کنترل قیمت ها را خاطر نشان کرد.