سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری ۵ تور صنعتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری ۵ تور صنعتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان در اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در ۹ ماهه نخست امسال ۵ تور صنعتی برای ۷۰ واحد صنعتی در استان اردبیل برگزار شده است.

برگزاری ۵ تور صنعتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان در اردبیل
محمد اهلی گفت: در ۹ ماهه اول امسال تعداد ۵ تور صنعتی برای ۷۰ واحد صنعتی برگزار شده است که این تور‌ها به صورت رایگان به واحد‌های صنعتی ارائه شده است.
 
او برگزاری تور‌های صنعتی را در جهت افزایش سطح دانش و بهره وری واحد‌های تولیدی بسیار راهگشا دانست و بیان کرد: صنعتگران و تولید کنندگان در قالب تور‌های صنعتی می‌توانند از واحد‌های تولیدی با زمینه فعالیت‌های مشابه خود بازدید کرده و در جریان این بازدید‌ها به تبادل اطلاعات، تجارب و هم رسانی فناوری بپردازند.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: با حضور واحد‌های تولیدی در تور‌های صنعتی، علاوه بر آشنایی آن‌ها با راهکار‌های موفقیت، زمینه ایجاد تبادل نظر در عرصه صنعت و بالا بردن توان علمی مدیران و صاحبان صنایع نیز فراهم می‌شود.
 
اهلی استفاده از تجربیات شخصی برای پیشرفت یک واحد صنعتی را غیرممکن دانست و افزود: استفاده از تجربیات واحد‌های موفق و خلاق و همچنین مشورت و رایزنی می‌تواند طرح و ایده نو ایجاد کند و باعث پیشرفت و موفقیت یک واحد تولیدی شود که به همین دلیل تور‌های صنعتی ابزار بسیار مهمی در این مسیر محسوب می‌شوند.
 
او با بیان اینکه تور‌های صنعتی به دو صورت تور‌های داخلی و خارجی در شهرک‌های صنعتی برگزار می‌شود، افزود: هدف از برگزاری تور‌های صنعتی و حضور واحد‌های صنعتی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، آشنایی واحد‌های تولیدی با فناوری‌های روز است که این بازدید‌ها در قالب بازدید از نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و بازدید از واحد‌های صنعتی موفق داخل و خارج از کشور انجام می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در پایان ابراز امیدواری کرد تا با اجرای چنین برنامه‌هایی بتوان در پیشبرد اهداف شرکت شهرک‌های صنعتی عملکرد مثبتی داشت و در بهبود عملکرد واحد‌های صنعتی به جهت استفاده از تجربیات سایر استان‌ها نیز موثر واقع شد.