سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه تخصصی کشوری تغذیه و مامایی در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری کارگاه تخصصی کشوری تغذیه و مامایی در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: کارگاه تخصصی کشوری تغذیه و مامایی به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

برگزاری کارگاه تخصصی کشوری تغذیه و مامایی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام غیبی ،مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل صبح امروز در کارگاه تخصصی تغذیه و مامایی در اردبیل اظهار داشت: این کارگاه از 11 تا 13 اسفندماه با حضور 40 نفر از 10 استان در سرعین برگزار شده و مباحث روز در این زمینه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه در دو گروه انجام می‌شود، تصریح کرد: گروه نخست 20 نفر از کارشناسان مامایی داوطلب جمعیت هلال احمر است که کارگاه تخصصی بیماری‌های زنان در سوانح اعم از بهداشت مادر و کودک برای آنها برگزار می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: گروه دوم نیز 20 نفر از کارشناسان تغذیه داوطلب جمعیت هلال احمر است که برای آنها هم کارگاه تخصصی مداخلات غذایی در جامعه آسیب دیده برگزار می‌شود.

غیبی گفت: در این دوره کارشناسان داوطلب جمعیت هلال احمر از 10 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این کارگاه افزود: امنیت غذایی، آشنایی با نیازهای تغذیه‌ای گروه‌های آسیب پذیر و اختلالات شایع تغذیه‌ای در بحران، روش‌های آماری، سرشماری و نمونه‌گیری در بررسی‌های سریع تغذیه‌ای، آشنایی با سازمان‌های مداخله‌گر تغذیه‌ای و نقش آنان در بحران، بیماری‌های شایع و واگیردار و غیرواگیردار اثرگذار بر وضعیت تغذیه‌ای در بحران، مداخلات تغذیه‌ای در سالمندان و مادران باردار و شیرده از جمله مباحث دوره آموزشی مداخلات غذایی در جامعه آسیب دیده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: آشنایی با مفاهیم پایه نظام سلامت در بلایا، اورژانس‌های زنان، مدیریت بهداشت در زنان، بهداشت خانواده و واکسیناسیون در بحران و عفونت‌ها از جمله مباحث مطرح شده در دوره آموزشی بیماری‌های زنان است.