سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از برگزاری چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اردبیل خبر داد.

برگزاری چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام قیامی گفت: تعداد یک هزار نفر از استان اردبیل در دو بخش خواهران و برادران در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم شرکت می‌کنند.
 
وی با اشاره به زمان برگزاری این دوره از مسابقات بیان کرد: چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم 23 تیرماه امسال در محل امامزاده صالح(ع) برای  برادران و در موسسه خیریه حضرت فاطمه زهرا(س) برای خواهران در رشته‌های حفظ، قرائیت، ترتیل، اذان، دعاخوانی و برخی رشته‌های دیگر برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در سال گذشته تعداد 700 نفر در این دوره از مسابقات در سطح استانی شرکت کرده بودند که پس از رقابت با یکدیگر 50 نفر از برگزیدگان در رشته‌های مختلف به مرحله کشوری راه یافتند.
 
قیامی مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه کشور را یکی از مسابقات معتبر و مطرح بین‌المللی دانست و اظهار کرد: همه ساله شاهد استقبال خوب قاریان، حافظان و علاقمندان به قرآن کریم در این دوره از مسابقات هستیم که در استان اردبیل نیز بر تعداد شرکت‌کنندگان در این مسابقات افزوده شده است.
 
وی تصریح کرد: دومین دوره مسابقات معارف و تفسیر سوره یوسف و رعد نیز در دو بخش خواهران و برادران در رده‌های سنی مختلف در روز 15 تیرماه در رشته‌های حفظ موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث در محل امامزاده صالح(ع) اردبیل برگزار می شود.