رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

برگزاری ویژه برنامه‌های هفته سلامت در خلخال - خبر

 

 

برگزاری ویژه برنامه‌های هفته سلامت در خلخال

همزمان با دومین روز از هفته سلامت، ویژه برنامه‌های این هفته به صورت منظم در شهرستان خلخال برگزار می‌شود.

برگزاری ویژه برنامه‌های هفته سلامت در خلخال

معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال در این دیدار از اجرای برنامه‌های مختلف در هفته سلامت خبر داد و گفت: امروز با هدف دلجویی از بیماران و عیادت آنان با حضور پرسنل اداری از بیماران عیادت شد.

ایرج اعتبار افزود: در ادامه برنامه هفته سلامت با مشارکت اداره آموزش و پرورش و مدیران مدارس، سفره سلامت در بیش از 30 مدرسه خلخال برپا شده و دانش آموزان علاوه بر آشنایی با غذاهای بومی و محلی با غذاهای سالم آشنا شدند.

اعتبار افزود: سفره سلامت و زنگ صبحانه سالم در مراکز مهد کودک و پیش دبستانی نیز اجرا شده و با همکاری مربیان این مراکز و دانشکده علوم پزشکی کودکان زیر 7 سال نیز با غذاهای سالم آشنایی یافتند.

معاون دانشکده علوم پزشکی خلخال افزود: با حضور مسؤولان شهرستان خلخال زنگ سلامت در مدرسه عفت خلخال نواخته شده و با برگزاری نشست‌هایی در نمازخانه مدارس دخترانه و پسرانه مقاطع دوره اول و دوم موازین بهداشتی و سلامتی و روانی دانش آموزان تشریح شد.

علی ملکی معاون اجتماعی دانشکده علوم پزشکی خلخال نیز از برگزاری همایش خیرین اهدای عضو در شهرستان خلخال در محل دانشگاه آزاد اسلامی خلخال خبر داد و گفت: در شهرستان خلخال تا به امروز بیش از 7 نفر از خانواده‌های خلخالی با اهدای عضو عزیزان خود جانی دوباره به 40 نفر از خانواده‌ها در شهرستان خلخال و سایر مراکز درمانی و بیمارستانی کشور بخشیدند که این همت و روحیه نوع‌دوستی خانواده‌ها را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ملکی گفت: در هفته سلامت بازدید از اماکن عرضه مواد غذایی و بهداشتی تشدید شده و با هدف سالم‌سازی فضای عرضه مواد غذایی به خانواده‌ها اکیپ‌های بهداشت و سلامت در سطح شهرستان و در مراکز بخش‌ها مشغول انجام وظیفه هستند.