سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری همایش خیرین در روز ملی اردبیل - خبر

 

 

برگزاری همایش خیرین در روز ملی اردبیل

استاندار اردبیل از برگزاری همایش خیرین در روز ملی اردبیل خبر داد و گفت:‌ با حمایت از طرح‌های اقتصادی به سهولت می‌توانیم زمینه اشتغال و درآمدزایی برای مددجویان بهزیستی را فراهم کنیم.

برگزاری همایش خیرین در روز ملی اردبیل

 مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مرکز شیرخوارگان و شکوفه‌های اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان ماه غفران الهی با تأسی به مولایمان امام علی (ع) در مراکز حمایتی بهزیستی حاضر شدیم، تا جویای احوال مددکارانی باشیم که در این عرصه فعالیت مستمر و مثبتی دارند.

وی با بیان اینکه مجموعه بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی بدون همراهی مردم و خیرین امکان ندارد که بتوانند مطلوب و مناسب عمل کند، گفت: نمونه پروژه‌هایی که امروز بازدید کردیم، مسکن خیرین و مرکز معلولان حضرت ابوالفضل (ع) بود که این مجموعه‌ها با کمک خیرین و ترزیق بیش از 5 میلیارد تومان در حال انجام است.

رئیس شورای اداری استان یادآور شد: ما نیز آمادگی داریم یاریگر این مجموعه‌های غیردولتی باشیم، تا در نگهداری کودکان و مستمندان کارهای مثبت به انجام برسد که قطعاً حمایت‌های جدید در این زمینه مورد توجه و مدنظر است.

خدابخش تصریح کرد: در این مراکز نگهداری کودکان ما کودکانی را شاهد بودیم، که از 23 روزه تا سنین بالاتر نگهداری می‌شوند و در این بین بهزیستی در امر نگهداری شیرخوارگان تا سالمندان یک تلاش جدی و فراگیری را به انجام می‌رسانند.

این مسئول به برگزاری همایش بزرگ خیرین در روز ملی اردبیل اشاره کرد و افزود: این همایش در تهران برگزار خواهد شد، همچنین تلاش جدی بر این است تا با همراهی خیرین اردبیلی مقیم تهران بتوان مجموعه‌هایی همچون ساختمان معلولان حضرت ابوالفضل (ع) را تکمیل کرده و به بهره‌برداری رساند.

استاندار اردبیل با اشاره به علل و عوامل مختلف آسیب‌های اجتماعی و حضور تعدادی از کودکان در معرض آسیب در این مراکز بیان کرد: عده‌ای به دلیل تصادف و فوت پدر و مادر و عده‌ای نیز به دلیل ازدواج ناموفق یا کشیدن شدن به اعتیاد دچار آسیب شده‌اند که ضروری است این آسیب‌ها برطرف شده و تلاش آنها در این عرصه مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.

خدابخش ورود بخش خصوصی را به امر نگهداری این کودکان و افراد در معرض آسیب یک کار خداپسندانه و شایسته توصیف کرد و یادآور شد: قطعاً چنین کارهایی اسباب رضایت الهی و نزول برکات خداوند را فراهم می‌آورد.

وی ضرورت تعریف یک منبع درآمدی پایدار را برای این مجموعه‌ها خواستار شد و ادامه داد: به سهولت می‌توانیم با یک کار اقتصادی سودآور چنین مجموعه‌هایی را مدیریت کنیم که پیشنهاد می‌کنیم، مجموعه‌های تولیدی شکل گیرد تا از برکات آن مدیریت چنین مجموعه‌های به سهولت به انجام برسد.

به گزارش فارس، استاندار اردبیل در پایان سخنان خود بیان کرد: در پرداخت تسهیلات بانکی به کارکنان چنین مراکزی که تعدادشان 25 نفر است، می‌توان با ارائه مدارک و مستندات کار اجرایی را به انجام رساند.